POTWIERDZONE: Hitowy transfer Manchesteru City na ostatniej prostej

8 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Hitowy transfer Manchesteru City na ostatniej prostej

Prezydent Napoli, Antonio De Laurentiis, w rozmowie z „Sun Sport” potwierdził, że Jorginho najprawdopodobniej przeniesie się do Manchesteru City.

- Myślę, że do transakcji może dojść w ciągu kilku najbliższych dni. Wszystko jest możliwe. Mamy dobre relacje z Manchesterem City i jego ludźmi, ale musimy negocjować. Wciąż nie mamy porozumienia co do kwoty, ale jesteśmy blisko kompromisu, gdyż oni wykazali dużo starań w ostatnich dniach - powiedział najważniejszy działacz Napoli.

Już wcześniej media zdążyły poinformować, że na biurko De Laurentiisa spłynęła nowa oferta w sprawie Jorginho. Opiewa ona na 47 milionów euro i sześć milionów euro zmiennych. To już bardzo blisko pierwotnej wyceny Napoli, które oczekiwało 60 milionów euro. Wcześniej City oferowało 40 milionów euro i pięć milionów euro zmiennych.

26-letni Jorginho chce transferu i rychłego rozpoczęcia współpracy z trenerem Pepem Guardiolą. Reprezentant Włoch do Neapolu przeniósł się z Hellasu zimą 2014 roku. Rozwinął się na tyle, że stał się jedną z czołowych postaci wicemistrza Włoch. W zakończonym sezonie w 39 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił cztery bramki i zaliczył cztery asysty. Jego nominalną pozycję stanowi defensywny pomocnik i właśnie tam też go widzi Guardiola.

Hiszpana na pomysł sprowadzenia piłkarza urodzonego w brazylijskiego Imbitubie wpadł po dwumeczu Ligi Mistrzów, gdy jego Manchester City mierzył się właśnie z Napoli.


ŹRÓDŁO
Sun Sport
TAGI: Jorge Luiz Frello Filho Manchester City FC SSC Napoli Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.