OFICJALNIE: Nowy trener ŁKS-u

7 miesięcy temu OFICJALNIE: Nowy trener ŁKS-u

Kazimierz Moskal otrzymał zadanie poprowadzenia Łódzkiego Klubu Sportowego w rozgrywkach I Ligi.

Zespół z Łodzi wywalczył w zakończonym sezonie awans do zaplecza Ekstraklasy, a stało się to pod wodzą trenera Wojciecha Robaszka. Od dłuższego czasu wiadome jednak było, że to nie on poprowadzi drużynę w I Lidze. ŁKS poszukiwał szkoleniowca, który ma odpowiednie licencje, pozwalające mu na trenowanie piłkarzy na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Początkowo wydawało się, że „Rycerzy Wiosny” poprowadzi Wojciech Stawowy, ale mimo spekulacji klub zdecydował się na innego kandydata. Nowym trenerem łodzian został Kazimierz Moskal, który ostatnio pracował z zawodnikami Sandecji Nowy Sącz. Asystentem 51-latka będzie Maciej Musiał (brat sędziego piłkarskiego - Tomasza Musiała), natomiast szkoleniem bramkarzy zajmie się Jacek Janowski.

Moskal był zawodowym piłkarzem w latach 1985-2004 (później wrócił do gry, by bronić barw Bolesława Bukowno i Płomienia Jerzmanowice). Najbardziej został zapamiętany z początkowych lat swojej przygody z piłką, kiedy to występował w Wiśle Kraków i w Lechu Poznań. Później grał też choćby dla Górnika Zabrze, a kilka lat spędził w Izraelu. Na początku lat 90. był reprezentantem Polski.

Po zawieszeniu butów na kołku rozpoczął pracę w roli szkoleniowca, a trenerskie szlify zdobywał w krakowskiej Wiśle. Miał możliwość uczyć się od takich trenerów jak Jerzy Engel, Dan Petrescu, Robert Maaskant czy Adam Nawałka. Pierwszy zespół „Białej Gwiazdy” prowadził trzykrotnie, pracował także w Bruk-Bet Termalice Nieciecza, GKS-ie Katowice, Pogoni Szczecin i ostatnio w Sandecji.ŹRÓDŁO
ŁKS
TAGI: Oficjalnie Kazimierz Moskal ŁKS Łódź Trenerzy Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.