Dybala w Premier League?! Pierwsze kontakty

5 miesięcy temu Dybala w Premier League?! Pierwsze kontakty
fot. FotoPyk

W Anglii pojawiło się konkretne zainteresowanie Paulo Dybalą.

Juventus stara się o pozyskanie Cristiano Ronaldo, a operacja niewątpliwie będzie dużym obciążeniem dla klubowego budżetu. Włoskie media do tej pory informowały, że mistrzowie Włoch są na to przygotowani dzięki dofinansowaniu od właściciela, firmy Exor. Konieczne będą jednak również sprzedaże kilku zawodników, co zamierzają wykorzystać inne ekipy.

Pożegnania z Turynem mogą się spodziewać choćby Sturaro czy Rugani, a do tego kilku zawodników, którzy mimo iż nie odegrali do tej pory szczególnie istotnej roli w zespole, już teraz warci są duże pieniądze. Kluczową sprzedażą ma być odejście Gonzalo Higuaína, który za 60 milionów euro miałby przenieść się do Chelsea. Okazuje się jednak, że w grę może wchodzić sprzedaż innego Argentyńczyka.

Dybala od dawna wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym, choć tego lata temat jego odejścia nieco przycichł. Juventus nie zamierzał sprzedawać swojej gwiazdy, a ta również nie wyrażała chęci odejścia. Grunt pod transfer stara się jednak wytworzyć Liverpool. „Tuttomercatoweb” informuje, że Anglicy chcą wykorzystać fakt, iż turyńczycy będą potrzebować gotówki na opłacenie transferu Ronaldo, dlatego też rozpoczęli starania o 24-latka.

Według dziennikarzy portalu „The Reds” skontaktowali się z zawodnikiem przy pomocy pośredników. Ekipa z Anfield ma być bardzo zainteresowana Dybalą i ustanowiła go jednym ze swoich obecnych priorytetów. Były gracz Palermo wzmocniłby już i tak bardzo silną ofensywę liverpoolczyków, którzy liczą, iż w zbliżającym się sezonie powalczą o najwyższe cele.

Ostateczna decyzja należy jednak do Juventusu. Na ten moment wydaje się być wątpliwym, by „Bianconeri” mieli wyrazić zgodę na odejście Dybali i potrzebne środki pozyskają raczej ze sprzedaży starszego Higuaína. Działacze z Allianz Stadium zazwyczaj pozwalają odejść swoim gwiazdom dopiero wtedy, gdy te same stwierdzą, że chcą odejść. Były piłkarz Palermo jak do tej pory nie wyraził takiej woli.

Trener Massimiliano Allegri przyznał w jednym z wywiadów, że Dybala planuje odejście z „Juve”, ale miałoby to nastąpić dopiero w przyszłym roku. Szkoleniowiec powiedział to jednak kilka tygodni temu, czyli wtedy, gdy Ronaldo nie był jeszcze łączony ze „Starą Damą”. Pytanie jednak czy Dybala będzie chciał grać u boku Cristiano, czy zdecyduje się spróbować szczęścia gdzie indziej.ŹRÓDŁO
Tuttomercatoweb
TAGI: Paulo Bruno Dybala Liverpool FC Juventus FC Argentyna Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.