BONIEK: Dlatego zatrudniłem Brzęczka

7 miesięcy temu
BONIEK: Dlatego zatrudniłem Brzęczka
fot. FotoPyk

„Przegląd Sportowy” zapytał prezesa PZPN-u, Zbigniewa Bońka, dlaczego to właśnie Jerzy Brzęczek został nowy selekcjonerem.

Reprezentacja Polski nie zaprezentowała się z dobrej strony na Mistrzostwach Świata i już po dwóch meczach fazy grupowej wiadome było, że „Biało-Czerwoni” nie zdołają nawet awansować do fazy pucharowej. Kiepski występ drużyny przyniósł konsekwencje w postaci rozstania z dotychczasowym selekcjonerem, Adamem Nawałką. Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił jego następcę.

Szkoleniowiec, który od teraz poprowadzi polskich piłkarzy w Lidze Narodów oraz w walce o awans na EURO 2020 to Jerzy Brzęczek. Wybór byłego trenera Wisły Płock jest nieco zaskakujący, ale Zbigniew Boniek jest przekonany, że dokonał właściwej decyzji.

- Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner - zapewnia prezes polskiej federacji piłkarskiej w krótkiej rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Dodaje, że Brzęczek przekonał do siebie PZPN swoim doświadczeniem z gry dla reprezentacji, charakterem oraz... „ogniem w oczach” i chęcią do pracy.

- Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór. Czasami mam wrażenie, że najlepiej byłoby zatrudnić magika Davida Copperfielda, który w mig rozwiązałby wszystkie nasze problemy i zapewnił sukces, ale świat tak nie działa. Potrzebowaliśmy solidnej, uczciwej, porządnej osoby na tym stanowisku i taką też wybrałem.

Oficjalna prezentacja Brzęczka odbędzie 23 lipca. Na ten termin zaplanowana jest konferencja prasowa, na której Boniek powinien szerzej wypowiedzieć się na temat wyboru szkoleniowca.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Jerzy Brzęczek Zbigniew Boniek Trenerzy Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.