OFICJALNIE: Hiszpan w Stali Mielec

5 miesięcy temu OFICJALNIE: Hiszpan w Stali Mielec

Stal Mielec poinformowała o zakontraktowaniu Sergio Mendiguchiego.

Dwukrotny mistrz Polski przystępuje do tego sezonu podrażniony niepowodzeniami poprzednich rozgrywek. Przez długi czas wydawało się, że ekipa z Solskiego może awansować do Ekstraklasy. Na finiszu zabrakło im jednak kilku punktów, dlatego w kolejnym sezonie ponownie przyjdzie im rywalizować na boiskach pierwszej ligi.

Po powrocie Jakuba Araka do Lechii Gdańsk w ataku Stali powstała spora luka. Do klubu sprowadzono utalentowanego Sebastiana Bergiera. Działacze klubu doszli jednak do wniosku, że to za mało, aby włączyć do się do gry o promocję do wyższej ligi, dlatego postanowiono pozyskać także Sergio Mendiguchiego.

25-latek trafił do Polski z UD San Sebastián. Z nowym pracodawcą związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

- Polska piłka opiera się na fizyczności. Myślę, że będzie mi się tu dobrze grało, a sam poziom ligi jest wysoki. Czekam już z niecierpliwością na rozpoczęcie sezonu — powiedział napastnik.

Warto dodać, że Hiszpan ma na swoim koncie epizod w LaLiga. Miało to miejsce w barwach Sportingu Gijón.

Stal Mielec pozyskała w tym oknie transferowym dziewięciu graczy. Poza 25-latkiem, do klubu dołączyli Damian Primel, Andeja Prokić, Marcel Gąsior, Mateusz Spychała, Grzegorz Tomasiewicz, Seweryn Kiełpin, Sebastian Bergier i Bartosz Nowak.


ŹRÓDŁO
Stal Mielec
TAGI: Oficjalnie Sergio Mendigutxia Iglesias FKS Stal Mielec UD San Sebastián de los Reyes Polska Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.