Krychowiak: Dlatego zdecydowałem się na transfer do Lokomotiwu

4 miesiące temu Krychowiak: Dlatego zdecydowałem się na transfer do Lokomotiwu
fot. FotoPyk

Grzegorz Krychowiak zdradził na łamach rosyjskiego „Sport Expressu”, dlaczego postanowił zaakceptować ofertę przedstawioną mu przez Lokomotiw.

Reprezentant Polski przeniósł się do moskiewskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Paris Saint-Germain z opcją definitywnego wykupu za 12 milionów euro, która ma zostać aktywowana po rozegraniu przez niego zaledwie dziesięciu spotkań w barwach rosyjskiej drużyny.

Defensywny pomocnik ma nadzieję, że w Lokomotiwie uda mu się odzyskać dawną formę. Z podobnym nastawieniem w minionym sezonie zasilił szeregi West Bromwich Albion, ale niestety po udanym początku przygody z angielską piłką stracił później zaufanie sztabu szkoleniowego i większość spotkań swojego zespołu oglądał z pozycji rezerwowego.

Teraz ma to jednak wyglądać inaczej, ponieważ wraz z nowym klubem przyjdzie mu rywalizować nie tylko w krajowych rozgrywkach, ale też w Lidze Mistrzów.

- Lokomotiw ma ciekawy projekt i to mistrz Rosji, który zagra w Lidze Mistrzów. Wiem, że zespół ma wielkie ambicje. Rosja to dla mnie nowe wyzwanie. Miniony rok w Anglii był dla mnie trudny, ale patrzę przed siebie, a nie za siebie - powiedział Krychowiak, który zaznaczył jednocześnie, że ma pewne problemy związane z aklimatyzacją w związku z istniejącą barierą językową. Na szczęście z tym kłopotem pomaga mu się uporać Maciej Rybus.

- On zna  rosyjski i mi pomaga. Ze względu na barierę językową moja aklimatyzacja przebiega nieco trudniej, ale będę się uczył rosyjskiego. Nie martwcie się - przyznał 28-letni zawodnik.ŹRÓDŁO
Sport Express
TAGI: Grzegorz Krychowiak Polska Lokomotiw Moskwa Rosja Paris Saint-Germain FC Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.