Grosicki odchodzi z Hull City?!

6 miesięcy temu
Grosicki odchodzi z Hull City?!
fot. Transfery.info

Kamil Grosicki może wkrótce zmienić klub.

Skrzydłowy spędził ostatni sezon na zapleczu Premier League po tym jak spadł tam ze swoim Hull. Nie udało mu się awansować wraz z zespołem z powrotem do najwyższej klasy rozgrywkowej, a marzenia o grze w tej lidze przynajmniej na razie zostały rozwiane, ponieważ okno transferowe w Anglii dobiegło już końca. Nie oznacza to jednak, że Polak pozostanie w ekipie „Tygrysów”.

W grę wciąż wchodzi przeprowadzka do innych dużych europejskich lig, w których okres transferowy trwa w najlepsze. Na ten moment najbardziej prawdopodobny jest powrót zawodnika do Francji, gdzie spędził już trzy lata w barwach Rennes. Teraz szansę na ponowną grę w Ligue 1 może dać mu Montpellier.

Klub ten rozstał się z Isaakiem Mbenzą, który przeniósł się do Huddersfield na wypożyczenie płatne 2,5 miliona euro oraz z opcją wykupu za 12,5 miliona. „L'Equipe” twierdzi, że teraz „La Paillade” poszukują następcy, a wysokie miejsce na liście życzeń zajął właśnie „Turbo Grosik”.

Dziennik przekonuje, że Francuzi skontaktowali się ze środowiskiem piłkarza i orientowali się w temacie jego dostępności oraz chęci powrotu na francuskie boiska. Co bardzo istotne, Grosicki miał wyrazić zgodę na taki ruch i jest otwarty na dalsze rozmowy. Transfer będzie zatem zależny głównie od tego, czy klubom uda się dojść do porozumienia.

30-latek jest związany z Hull kontraktem, który wygasa dopiero w połowie 2020 roku, zatem klub ma dużą swobodę w negocjacjach. Warto jednak dodać, że kilka dni temu Mateusz Borek informował, że pracodawca Polaka zdaje sobie sprawę, iż ten skłania się ku odejściu. Już wtedy dziennikarz przekonywał, że jedną z opcji jest powrót do Francji.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Kamil Grosicki Montpellier HSC Hull City Polska Anglia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.