OFICJALNIE: Nowy obrońca Korony. Bogate CV!

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Nowy obrońca Korony. Bogate CV!

Korona Kielce poinformowała opinię publiczną o pozyskaniu nowego defensora.

Klub z województwa świętokrzyskiego sfinalizował pozyskanie 24-letniego Ivána Márqueza Álvareza z rezerw Valencii.

Środkowy obrońca po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z polskim zespołem do końca czerwca 2020 roku.

Iván Márquez jest wychowankiem Málagi. Nigdy nie było mu jednak dane zadebiutować w barwach tej drużyny. Dużo więcej okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami miał za to na wypożyczeniach w UD San Pedro i CD El Palo.

Po powrocie do macierzystego klubu z drugiej z wymienionych ekip odszedł na zasadzie transferu definitywnego do rezerw Atlético Madryt. W stołecznym zespole spędził jednak tylko rok i następnie postanowił spróbować swoich sił w Osasunie.

Początkowo występował jedynie w trzecioligowych rezerwach, ale wobec problemów kadrowych został w trakcie sezonu włączony do pierwszej kadry i zdołał zanotować cztery występy w LaLiga oraz trzy w Copa del Rey. W tym czasie udało mu się nawet zanotować asystę w spotkaniu przeciwko Valencii.

W tym meczu musiał na siebie zwrócić uwagę przedstawicieli „Nietoperzy”, ponieważ po rozstaniu z klubem z Pampeluny podpisał roczny kontrakt z ekipą z Andaluzji. Nie było mu jednak w niej dane zagrać ponownie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale za to mógł liczyć na regularne występy w drugiej drużynie, w której zanotował 22 gier i zdobył w nich dwa gole.ŹRÓDŁO
Korona Kielce
TAGI: Oficjalnie Iván Márquez Álvarez Valencia CF Korona Kielce Polska Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.