Topowe europejskie kluby obserwują gwiazdora Dinama Zagrzeb

3 miesiące temu Topowe europejskie kluby obserwują gwiazdora Dinama Zagrzeb
fot. Wikipedia

Coraz większa liczba zespołów przejawia poważne zainteresowanie usługami Daniego Olmo.

Utalentowany skrzydłowy rozpoczynał swoją przygodę w szkółce Espanyolu. Został tam jednak szybko wypatrzony przez skautów Barcelony i postanowił przenieść się do zdecydowanie bardziej utytułowanego klubu w Katalonii.

Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii po spędzeniu siedmiu lat w ekipie z Camp Nou dość niespodziewanie zaakceptował propozycję przedstawioną mu przez wysłanników Dinama Zagrzeb i przed startem sezonu 2014/2015 przeniósł się do chorwackiego zespołu.

Początkowo został wcielony do drużyny rezerw, ale za sprawą znakomitych występów na zapleczu tamtejszej elity sztab szkoleniowy zdecydował się przed startem rundy wiosennej włączyć go do pierwszej kadry.

Dani Olmo w ekspresowym tempie odnalazł się na seniorskim poziomie i dziś jest jedną z najjaśniejszych postaci w klubie z Zagrzebia, dla którego strzelił trzy bramki oraz zanotował tyle samo asyst w dwunastu rozegranych meczach w trwających rozgrywkach.

Wyśmienita postawa 20-letniego skrzydłowego nie umyka uwadze skautom czołowych europejskich zespołów. Jakiś czas temu w mediach pojawiła się nawet informacja mówiąca o tym, że Valencia złożyła ofertę wykupu młodego Hiszpania. Właściciele Dinama nie wyrazili jednak zainteresowania otrzymaną propozycją.

W najbliższych miesiącach chorwacka drużyna z pewnością będzie mogła liczyć na dużo wyższe oferty, ponieważ do grona ekip rozważających pozyskanie Daniego Olmo dołączyły między innymi Borussia Dortmund, Liverpool czy Milan.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Daniel Olmo Carvajal GNK Dinamo Zagrzeb Liverpool FC AC Milan Borussia Dortmund Niemcy Valencia CF Hiszpania Chorwacja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.