De Gea wciąż bez nowego kontraktu. Gigant zainteresowany!

3 miesiące temu
De Gea wciąż bez nowego kontraktu. Gigant zainteresowany!
fot. FotoPyk

David De Gea może spodziewać się konkretnej oferty w związku ze swoim wygasającym kontraktem.

Manchester United znalazł się w niełatwej sytuacji. José Mourinho nadal nie może być pewny utrzymania swojej posady, ponieważ jego podopieczni popadli w kryzys. Nie najlepsze wyniki oraz spory wewnątrz zespołu sprawiły, że część piłkarzy woli dwa razy przemyśleć sprawę, zanim złożą podpis pod nową umową. Problem w tym, że wraz z końcem sezonu wygasa 11 umów.

Jedną z nich jest ta Davida De Gei. „Czerwone Diabły” mają opcję przedłużenia kontraktu o kolejny rok, lecz wolałyby dojść z bramkarzem do porozumienia w inny sposób niż zwyczajne skorzystanie z klauzuli, która pozwoli zatrzymać gracza jedynie na kolejny sezon.

Hiszpan nie zamierza na razie niczego podpisywać, ponieważ chce być absolutnie pewien swojej przyszłości oraz kierunku, w którym zmierza drużyna. To z kolei wzbudza zainteresowanie innych ekip. Według „Daily Mail” gwiazdę United chciałoby mieć u siebie Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji na razie nie narzekają co prawda na obsadę bramki, lecz niedługo może się to zmienić.

Gianluigi Buffon ma już 40 lat na karku i związał się z klubem tego lata na jeden sezon, natomiast Alphonse Areola, który w oczach trenera Thomasa Tuchela wygrał rywalizację o miejsce w składzie, również ma kontrakt obowiązujący jedynie do końca rozgrywek. Jeśli nie uda się go przedłużyć umów, PSG zostanie bez klasowego bramkarza.

Katarscy właściciele nie chcą do tego dopuścić, dlatego uważnie obserwują sytuację De Gei, by mieć ewentualną alternatywę. O wolny transfer będzie trudno ze względu na wspomnianą wcześniej klauzulę, lecz i tak golkiper może być dostępny po okazyjnej cenie.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: David De Gea Quintana Paris Saint-Germain FC Manchester United FC Hiszpania Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.