OFICJALNIE: Kary za mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Kary za mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
fot. FotoPyk

Komisja Ligi nałożyła kary na Lechię Gdańsk, występującego w niej Dušana Kuciaka, a także Legię Warszawa po ostatnim spotkaniu obu zespołów.

Ekstraklasowy hit zakończył się wygraną Legii 3:1. Na murawie nie obyło się jednak bez kontrowersji, które komentowane są do dzisiaj. Kuciak jednoznacznie ocenił pracę sędziów w tym meczu zaraz po ostatnim gwizdku. Jak przyznał m.in. słowacki bramkarz: - To była dzisiaj kradzież. Jędrzejczyk - dwie czerwone kartki. Pierwsza na pewno, nie ma się co oszukiwać. Czy to normalne, że on wybija piłkę na rożnego, a sędzia daje rzut sędziowski? (…) Bardzo dziękuję i gratuluję sędziemu. Nie mówię, że zabrał nam trzy punkty, ale punkt. Ten pan nie szanuje ludzi.

Komisja Ligi podjęła również decyzje w sprawie Roberta Gumnego (Lech Poznań), Filipa Mladenovicia (Lechia) oraz Kornela Osyrę (Miedź Legnica).

Cały komunikat:

„Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Kolegium Sędziów PZPN Komisja Ligi postanowiła uwzględnić protesty Lecha Poznań od kary napomnienia dla Roberta Gumnego w meczu 33. kolejki Ekstraklasy oraz Lechii Gdańsk od kary napomnienia dla Filipa Mladenovicia w meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Powyższe oznacza, iż jest to równoznaczne z uznaniem kar żółtej kartki dla ww. zawodników za niebyłe.

Komisja Ligi postanowiła uwzględnić wniosek zawodnika Dusana Kuciaka o dobrowolne poddanie się karze finansowej w wysokości 10 tysięcy złotych w związku z zachowaniem ww. zawodnika po meczu 33. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Legia Warszawa.

W związku z czerwoną kartką i zachowaniem zawodnika Miedzi Legnica Kornela Osyry w trakcie meczu Miedź Legnica – Wisła Płock w 33. kolejce Ekstraklasy, na zawodnika nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 3 tysiące złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Legia Warszawa w 33. kolejce Ekstraklasy, na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. W związku z zachowaniem kibiców gości na tym samym meczu, na klub Legia Warszawa również nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych”.ŹRÓDŁO
Komisja Ligi
TAGI: Oficjalnie Dusan Kuciak Komisja Ligi Kary Polska Słowacja Legia Warszawa Lechia Gdańsk Filip Mladenović Robert Gumny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.