OFICJALNIE: John O’Shea przechodzi na piłkarską emeryturę

2 miesiące temu
OFICJALNIE: John O’Shea przechodzi na piłkarską emeryturę

Były obrońca Manchesteru United, John O’Shea, zakończy piłkarską karierę po finiszu obecnego sezonu. Ostatnie spotkanie piłkarz Reading rozegra w najbliższą niedzielę, w meczu przeciwko Birmingham City.

Irlandczyk ogłosił swoje rozstanie z zawodową piłką nożną we wtorek 30 kwietnia, a więc dzień, w którym ukończył 38 lat. Oficjalna strona United na Twitterze życzyła więc swojemu byłemu zawodnikowi nie tylko wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, ale także udanej emerytury.

Potwierdzenia zawieszenia butów na kołek przez O’Shea’a nadeszły również od strony Reading i samego piłkarza:
„Nie spędził zbyt dużo czasu grając dla „Royals”, ale jako profesjonalny piłkarz zdobył podczas 20 lat swojej kariery niemalże wszystko. Ma tyle medali, pucharów i osiągnięć, że każdy zawodnik na świecie byłby z nich dumny” – brzmiał oficjalny komunikat na Twitterze drużyny z Championship.

„Czuję się bardzo zaszczycony, że mogłem grać w piłkę na najwyższym poziomie przez 21 lat, jednak nadszedł w końcu ten czas, aby oficjalnie pożegnać się z futbolem w najbliższą niedzielę – napisał z kolei wszechstronny defensor na swoim Instagramie. – Jestem wdzięczny za wszystkich ludzi, którzy we mnie wierzyli i wszystkie szanse, które otrzymałem. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim menedżerom, trenerom, graczom i pracownikom, z którymi miałem przyjemność współpracować, a także mojej rodzinie za niekończące się wsparcie. Za to samo chciałbym podziękować kibicom. Teraz nadszedł czas, by przejść do kolejnego rozdziału w swoim życiu, w którym mam nadzieję, że oddam Wam to, co od Was dostałem. To był zaszczyt.”

Były reprezentant Republiki Irlandii najwięcej trofeów zdobył, grając w koszulce „Czerwonych Diabłów”: pięć tytułów Premier League, jeden Puchar Anglii, dwa Puchary Ligi Angielskiej oraz Ligę Mistrzów. Dla United rozegrał w sumie 394 oficjalne mecze, strzelając w nich 15 bramek i zdobywając 23 asysty.  Wcześniej występował w takich klubach jak Royal Antwerpia czy AFC Sunderland. Piłkarz zakończy swoją karierę w FC Reading, do którego przeniósł się na początku obecnego sezonu i wystąpił w nim 10-krotnie.

Dla reprezentacji Irlandii zagrał w 119 spotkaniach, zdobywając w sumie trzy bramki. Największym sukcesem O’Shea’a na szczeblu międzynarodowym był występ w 1/8 finałów Mistrzostw Europy 2016 we Francji, podczas którego obrońca odpadł z rozgrywek po porażce 1:2 z gospodarzami turnieju.


FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1116 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.