Okazaki opuści Leicester City! „Chcę grać w klubie, w którym będę występował jako napastnik”

2 miesiące temu
Okazaki opuści Leicester City! „Chcę grać w klubie, w którym będę występował jako napastnik”

Zawodnik angielskiego Leicester City, Shinji Okazaki, udzielił japońskiej gazecie „Nikkei” wywiadu, w którym przyznał, że odejdzie z drużyny „Lisów”. Piłkarz chce teraz spróbować wyzwań na pozycji typowej „dziewiątki”, do której,

33-latek spędził w Leicester cztery sezony, jednak wszystko wskazuje na to, że to koniec przygody Japończyka z zespołem z King Power Stadium. Chociaż ofensywny gracz „The Foxes” był bardzo ważnym elementem ekipy Claudio Ranieriego, która wygrywała Premier League w 2016 roku, Okazaki przyznał, że nawet wówczas nie czuł się do końca szczęśliwy z wyznaczanej mu pozycji na boisku.

- W debiutanckim sezonie w Leicester moim zadaniem było łączenie linii obrony z linią ataku, co poskutkowało ostatecznie pierwszym tytułem mistrzowskim w moim życiu – przyznał obecny podopieczny Brendana Rodgersa. – Mimo że czułem się wówczas spełniony ze względu na sukces, to satysfakcja nie była tak duża, jak myślałem. Chociaż byłem napastnikiem, grałem wtedy jako pomocnik. To było postrzegane jako moja siła, ale wkrótce stało się to dla mnie niebezpieczne. Napastników, takich jak ja, rozlicza się na podstawie zdobytych goli, a liczba strzelonych bramek rozróżnia czy jesteś lepszym atakującym, czy gorszym. Moich trafień jest teraz niewystarczająco.

- Moja rola w zespole polegała na tym, że byłem napastnikiem, który grał w pomocy i od którego wymagało się takiej samej liczby bramek, jak gdyby grał w ataku. Nigdy nie czułem się pomocnikiem, szczególnie wtedy, gdy patrzyłem jakie umiejętności posiadają profesjonalni piłkarze grający w drugiej linii. Dlatego właśnie zdecydowałem się opuścić Leicester. W przyszłym sezonie chciałbym występować jako napastnik. Decyzję o przenosinach do innego zespołu podejmę w oparciu o fakt, czy będę tam grał jako atakujący – dodał pewny swego Japończyk.

- Mam już 33 lata. Wiem, że niektórzy nazywają ten wiek weterańskim, ale ja się nim wciąż nie czuję. Przed staniem się weteranem chciałbym jeszcze pokazać się światu od strony strzelca wyborowego – zakończył piłkarz. Wiele mówi się o jego ewentualnych przenosinach do Włoch i Hiszpanii, jednak na konto gracza nie wpłynęła jeszcze żadna oficjalna oferta.

Shinji Okazaki rozegrał w tym sezonie 24 mecze, nie strzelając dla angielskiego klubu ani jednej bramki i zaliczając zaledwie jedną asystę. Jego kontrakt z „The Foxes” wygasa wraz z końcem czerwca tego roku. Japończyk reprezentował wcześniej barwy takich drużyn jak Shimizu S-Pulse, VfB Stuttgart czy FSV Mainz 05. Na King Power Stadium przeniósł się za kwotę niecałych 10 milionów funtów.


FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0526 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.