Tuchel zapowiada ważną zmianę dotyczącą bramkarzy PSG. „Tak dalej być nie może”

2 miesiące temu
Tuchel zapowiada ważną zmianę dotyczącą bramkarzy PSG. „Tak dalej być nie może”
fot. FotoPyk

Szkoleniowiec Paris Saint-Germain, Thomas Tuchel, poinformował, że w przyszłym sezonie wprowadzi w zespole mistrza Francji hierarchię wśród bramkarzy.

W kończących się rozgrywkach niemiecki szkoleniowiec trener stawiał na 26-letniego Alphonse'a Areolę oraz 41-letniego Gianluigiego Buffona. Ten pierwszy rozegrał 30, a drugi - 23 spotkania. Zanotowali oni odpowiednio 15 i dziewięć czystych kont. Przez cały sezon w Paryżu nie było jasnego podziału na pierwszego golkipera i zmiennika. Sami bramkarze pozytywnie wypowiadali się na temat swojej rywalizacji. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce dojdzie w PSG do ważnej zmiany.

- Tak dalej być nie może. Nie będziemy tego kontynuować. Jesteśmy chyba pierwszym klubem, który to zrobił. Taka sytuacja była możliwa dzięki świetnym osobowościom Alphonse'a i Gigiego. Obaj są niesamowitymi postaciami. Musimy jednak wprowadzić zmianę. Bramkarz to wyjątkowa pozycja. Zawodnik występujący na niej musi czuć pewność i automatyzm. Zmiany co dwa, trzy mecze, nie wpływają na niego dobrze.

- Na razie nie wiem, kto będzie numerem jeden w nowym sezonie. Na pewno nie powtórzy się jednak sytuacja z obecnych rozgrywek - przyznał Tuchel.

W ostatnich dniach pojawiało się sporo informacji sugerujących, że Buffon nie zostanie w PSG na kolejny sezon. Umowa Areoli jest ważna do 30 czerwca 2023 roku, a trzeba pamiętać, że paryżanie wypożyczyli do Eintrachtu Frankfurt Kevina Trappa. Jednocześnie cały czas interesują się oni Davidem de Geą z Manchesteru United.FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1743 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.