AC Milan szuka oszczędności. Franck Kessié na sprzedaż?!

2 tygodnie temu
AC Milan szuka oszczędności. Franck Kessié na sprzedaż?!

AC Milan zamierza w nadchodzącym czasie unormować sprawy związane z przestrzeganiem zasad Finansowego Fair Play. W tym celu musi pożegnać się z przynajmniej paroma piłkarzami. Jednym z nich ma być Franck Kessié.

Według informacji przekazanych przez „La Gazzetta dello Sport”, klub z San Siro jest otwarty na zakończenie współpracy z reprezentantem Wybrzeża Kości Słoniowej w przypadku otrzymania za niego oferty wynoszącej ponad 30 milionów euro.

„Rossoneri” nie zdołali wywalczyć awansu do nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów i po raz kolejny przyjdzie im rywalizować tylko lub aż w Lidze Europy. Z tego też powodu przedstawiciele zespołu muszą dokładnie zbadać swoje finanse, aby ponownie nie naruszyć zasad Finansowego Fair Play i nie narazić się UEFA, która nie tak dawno wstrzymała swoje drugie dochodzenie w tej sprawie do czasu wydania orzeczenia przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie dotyczącego odwołania włoskiego zespołu za złamanie wspomnianego regulaminu za rozgrywki 2015/2016, 2016/2017 i 2017/2018.

Franck Kessié dołączył do Milanu w lipcu 2017 roku na zasadzie dwuletniego wypożyczenia za osiem milionów euro z opcją przymusowego wykupu za kolejne 24 miliony euro z Atalanty.

Iworyjczyk w trakcie swoich dwóch sezonów spędzonych na San Siro należał do wyróżniających się graczy włoskiego zespołu, dla którego rozegrał w sumie 96 spotkań, w których strzelił dwanaście bramek oraz zanotował dziewięć asyst.

W mediach spekuluje się, że sytuację środkowego pomocnika oraz „Rossonerich” może wykorzystać jedna z drużyn występująca w Premier League.ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: AC Milan Franck Yannick Kessié Włochy Wybrzeże Kości Słoniowej
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.