Oświadczenie FIFA w sprawie MŚ w Rosji

5 lat temu
Oświadczenie FIFA w sprawie MŚ w Rosji | fot. FIFA

FIFA zdecydowała się odrzucić apele o odebranie Rosji organizacji MŚ w 2018 roku.

W oświadczeniu czytamy:
"Jako światowy organ piłki nożnej FIFA bierze na siebie odpowiedzialność za zarządzanie futbolem w poważny sposób i wspiera pokojowe i demokratyczne debaty. Federacja ubolewa nad wszelkimi formami przemocy i nadal będzie wykorzystywać swoje turniej promowaniu dialogu, zrozumienia i pokoju między narodami.

Historia pokazała, że bojkotowanie imprez sportowych lub polityka izolacji nie są najbardziej skutecznymi formami rozwiązywania problemów. Organizacja Mistrzostw Świata przyciąga uwagę świata i może być świetnym katalizatorem konstruktywnego dialogu pomiędzy ludźmi i rządami, pomagając wprowadzić pozytywne zmiany społeczne. MŚ w duchu fair play jednoczą zespoły i drużyny z całego globu, od kwalifikacji po turniej finałowy.

FIFA jest przekonana, że dzięki piłce nożnej, a w szczególności Mistrzostwom Świata i ich międzynarodowej uwadze, możemy osiągnąć pozytywne zmiany na świecie. Futbol nie może być jednak postrzegany jako rozwiązanie wszystkich problemów, zwłaszcza tych związanych z polityką światową. MŚ mogą być siłą dobra i FIFA uważa, że tak też stanie się na turnieju w 2018 roku w Rosji".

Przypomnijmy - polityczne środowiska między innymi w Holandii twierdziły niedawno, że Rosja nie zasługuje na organizację tak wielkiego turnieju ze względu na niedawne wydarzenia na Ukrainie. Oświadczenie FIFA jest reakcją właśnie na te protesty.

Sepp Blatter wykorzystał niedawne Mistrzostwa Świata w Brazylii, by spotkać się z Władimirem Putinem. Panowie postanowili wtedy, że w późniejszej części bieżącego roku prezes światowej federacji odwiedzi Rosję, by przedyskutować dalsze plany organizacyjne.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Rosja MŚ 2018 FIFA
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.