Portsmouth bez długów!

5 lat temu
Portsmouth wreszcie wychodzi na prostą / Fot. Strong Island

Portsmouth FC wychodzi na prostą. Klub z Hampshire spłacił całość zadłużenia, które wynosiło blisko siedem milionów funtów.

Działacze klubu zakomunikowali, że z końcem września zlikwidowano całkowicie zadłużenie, istniejące od momentu przejęcia klubu od poprzedniego właściciela. Dług został spłacony w całości, a cały proces zakończył się po 18 miesiącach intensywnej pracy na dwa lata przez planowanym terminem spłaty.

Włodarze Portsmouth zwrócili uwagę, że momentem zwrotnym w działaniach mających na celu spłatę należności było uregulowanie wszystkich płatności związanych z zaległościami wobec byłych zawodników. Pieniądze otrzymało 24 graczy, m.in. Dave Kitson, Tal Ben Haim, Liam Lawrence, Michael Brown i Richard Hughes.

Klub jest również wolny od pozostałych wierzycieli, którymi były np. kluby zagraniczne i Rada Miasta. 

Do momentu przejęcia władzy w klubie przez konsorcjum złożone z fanów zespołu, klub miał pięciu właścicieli: Sulaimana Al Fahima, Ali Al Faraja, Balrama Chainraia, Władimira Antonowa oraz Romana Dubova. W okresie sześciu lat, w klubie dwukrotnie wymieniony został zarząd i większość administracji, a drużyna zaliczyła spadek o trzy klasy rozgrywkowe.

Prezes "The Pompey" Mark Catlin wyraził wielkie zadowolenie i zapowiedział, że klub czeka świetlana przyszłość: - To fantastyczne osiągnięcie, które zrealizowaliśmy w 18 miesięcy. Jesteśmy w punkcie zero, chociaż byliśmy na samym dnie. To był czas ciężkiej pracy i poświęceń. Nie do przecenienia była w tym okresie działalność naszych władz, zarządu i wspaniałych kibiców. Obecnie mamy kontrolę nad wszystkim co dzieje się w klubie.

Obecnie ekipa Portsmouth zajmuje 8. miejsce w rozgrywkach Sky Bet League 2, będących czwartym poziomem rozgrywkowym w Anglii. ŹRÓDŁO
Portsmouth News
TAGI: Portsmouth FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.