Ferdinand w ofensywie. Podział rasowy w reprezentacji juniorów?

4 lata temu Ferdinand w ofensywie. Podział rasowy w reprezentacji juniorów?

Rio Ferdinand skrytykował sztab szkoleniowy reprezentacji Anglii do lat 20, zarzucając mu rasizm.

W sieci pojawiły się zdjęcia z obozu treningowego piłkarzy przebywających aktualnie na Mistrzostwach Europy U20. Na fotografiach widać, jak biali i czarnoskórzy piłkarze spożywają posiłki przy dwóch oddzielnych stołach. Podobny podział zauważono podczas zajęć na siłowni.

Ferdinand, posiadający swoją rubrykę w jednym z angielskich dzienników, przyznał, że był zszokowany opublikowanymi przez "Daily Mail" obrazami. 

- Winą za taką sytuację obarczam sztab szkoleniowy, który powinien wiedzieć, jak ważna jest integracja wszystkich piłkarzy ze składu. Dla korzyści ogółu i w celu osiągnięcia sukcesu niezbędne jest przemieszanie - powiedział.

Były obrońca Manchesteru United twierdzi też, że podziały miały miejsce również w seniorskiej kadrze w 1997 roku, kiedy dostał swoje pierwsze powołanie. Wówczas miało jednak chodzić o przynależność klubową, a nie o rasę.

- Był stół Manchester United i Liverpoolu. Ja jako jedyny grałem dla West Hamu, więc możecie sobie wyobrazić, że czułem się trochę jak outsider - wspomina Ferdinand.

Sprawy nie skomentował dotychczas trener Anglii U20 Aidy Boothroyd. Do zarzutów odniósł się jednak szkoleniowiec nieco starszej sekcji, skupiającej graczy poniżej 21. roku życia. Gareth Southgate zaprzeczył, jakoby oskarżenia Ferdinanda były słuszne, twierdząc, że to zawodnicy sami podzielili się według rasy.
ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Rio Ferdinand Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.