Angielskie zainteresowanie Iturbe

4 lata temu Angielskie zainteresowanie Iturbe
fot. AS Roma

Everton i West Ham United są rzekomo zainteresowane Juanem Iturbe.

Skrzydłowy do stolicy Italii zawitał rok temu po niezwykle udanym sezonie w barwach Hellas Werona. W "Giallorossich" zaliczał jednak wahania formy i nie zdołał nawiązać do dyspozycji z poprzednich rozgrywek. Pomimo tego, zimą zainteresowanie jego usługami wyrażały Arsenal i Liverpool i, choć wówczas nie doszło do konkretnych rozmów, wkrótce może okazać się, że Iturbe stanie się wzmocnieniem Premier League.

Tego lata do Romy trafili już bowiem Iago Falque i Mohamed Salah, co jeszcze bardziej ograniczy niewysoki czas spędzany przez Argentyńczyka na boisku. Według "La Gazetta Dello Sport", dyrektor wicemistrzów Włoch Walter Sabatini przebywa aktualnie w Londynie, gdzie negocjuje z dwoma zespołami Premier League. 

Włoski dziennik wymienia jednocześnie liczne przeszkody, jakie mogą zaistnieć w ewentualnej umowie, z których najważniejszy stanowi niechęć zawodnika do przenosin na Wyspy. Poza tym Iturbe dogadał się z Genoą, która nie jest jednak w stanie wypłacić 20 milionów euro żądanych przez Romę.

Na wymagania rzymian przystać nie chcą też Everton i West Ham, preferujące wzięcie gracza na wypożyczenie z klauzulą wykupu. Sabatini zaoferował więc ponoć alternatywę w osobie Gervinho, który w ostatni weekend po raz kolejny zawiódł na boisku. Zgoda Iworyjczyka na grę dla "The Toffes" lub "The Hammers" jest bardziej prawdopodobna wobec jego angielskiej przyszłości, czyli gry w Arsenalu.


ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: Juan Manuel Iturbe Arévalo AS Roma Włochy West Ham United FC Everton FC Argentyna Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.