"Ta sytuacja to wstyd dla Włoch"

3 lata temu
fot. Flickr

Były pomocnik Milanu, Demetrio Albertini, wyraził się w nieprzychylnych słowach na temat prezydenta FIGC, Carlo Tavecchio.

Panowie rywalizowali ze sobą latem 2014 roku, kiedy to starali się o posadę prezydenta włoskiego związku piłkarskiego. Ostatecznie wygrał 72-latek, ale jego nazwisko szybko zostało powiązane z kontrowersjami. Tavecchio był już zawieszony przez UEFA za wypowiedzi o podłożu rasistowskim, a w tym tygodniu "Il Corriere della Sera" ujawniło nagrania, na których słychać niewybredne komentarze prezydenta FIGC na temat Żydów i homoseksualistów. Sam Tavecchio twierdzi, że stał się ofiarą manipulacji.

- Ta sytuacja jest po prostu śmieszna. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że prezydent Komitetu Olimpijskiego, Giovanni Malago, powiedział już, że nie możemy w tej chwili wskazać kogoś innego, by zastąpił Tavecchio na posadzie prezydenta FIGC. Mimo to powtarzam, ta sytuacja to wstyd, wszyscy to widzą. W dzisiejszym świecie słowa nabierają większej wagi, a kiedy zajmujesz tak ważne stanowisko, musisz uważać na to, co mówisz, nie możesz popełniać takich błędów - powiedział Albertini na antenie "Radio 24".

- My patrzymy na to jako kolejną gafę, ale zagranicą postrzegają nas przez to jako rasistów. To wstyd dla Włoch.

Nie wiadomo, czy z wypowiedzi Carlo Tavecchio zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje. Prezydent FIGC wciąż zaprzecza, jakoby miał obrazić kogokolwiek i twierdzi, że jest ofiarą szantażu.ŹRÓDŁO
Radio 24
TAGI: Włochy Carlo Tavecchio Demetrio Albertini

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/klient.dhosting.pl/transfery/transfery.info/public_html/news.php on line 529
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.