Agent wieszczy hitowy powrót Jorginho do Serie A. „Pasowałby mi do tego zespołu”

Agent wieszczy hitowy powrót Jorginho do Serie A. „Pasowałby mi do tego zespołu” fot. Tony Quinn / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TV Play

Jorginho może po trwającym sezonie opuścić struktury Arsenalu na rzecz zaliczenia powrotu na włoskie boiska. Agent João Santos pokusił się nawet wprost o wytypowanie potencjalnych pracodawców swojego klienta.

Wielokrotny reprezentant Włoch pojawił się na angielskich boiskach w połowie 2018 roku po odejściu z Napoli.

Od tego momentu nieprzerwanie występuje w Premier League, gdzie było mu dane najpierw bronić barw Chelsea i obecnie Arsenalu.

W bieżących rozgrywkach nie odgrywa jednej z wiodących ról w układance menedżera Mikela Artety. W związku z tym klub może nie skorzystać z zawartej opcji przedłużenia z nim o dwanaście miesięcy wygasającego po tym sezonie kontraktu.

Na realizację takiego scenariusza wskazuje agent doświadczonego pomocnika, który w kanale TV Play wyraził wprost chęć umieszczenia swojego klienta w jednym z czołowych zespołów z Serie A.

- Bardziej pasowałby mi do Lazio, ze względu na obecność trenera Sarriego, który bardzo dobrze zna jego charakterystykę. Jest także Juventus, który ma świetnego dyrektora sportowego Cristiano Giuntoli, z którym spędził wiele lat w Napoli. Nie wykluczam też powrotu do Napoli z nowym trenerem Calzoną, który wcześniej współpracował z Sarrim - powiedział João Santos.

- Nie sądzę, żeby AS Roma była dla niego prawdopodobnym kierunkiem, ponieważ nigdy nie było z nią żadnego kontaktu, ale jeśli chodzi o ich siłę i tradycję, to każdy chciałby grać dla Milanu i Interu - dodał.

Jorginho rozpoczynał swoją seniorską przygodę z futbolem we Włoszech i poza wspomnianą ekipą ze Stadio Diego Armando Maradony występował jeszcze w Hellasie Verona i Sambonifacese.

W bieżących rozgrywkach zanotował trafienie i asystę w 25 meczach, z których dwanaście rozpoczął w wyjściowym składzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Koniec sezonu dla czołowego gracza Korony Kielce. Kibice w szale [OFICJALNIE] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy