Arka Gdynia pozyskała byłego piłkarza Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

2024-06-21 22:01:56; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Arka Gdynia pozyskała byłego piłkarza Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia ma nowego zawodnika, a zespół prowadzony przez Wojciecha Łobodzińskiego zasilił João Oliveira. Szwajcar to były gracz Lechii Gdańsk.

Arka Gdynia praktycznie do samego końca sezonu była jednym z głównych kandydatów do walki o awans do Ekstraklasy. Na finiszu jednak musiała uznać wyższość lepiej dysponowanych Lechii Gdańsk oraz GKS-u Katowice. Okazja pojawił się jeszcze w barażach, jednak i tu zabrakło konkretów i ostatecznie na najwyższym szczeblu melduje się Motor Lublin.

Wojciech Łobodziński mimo to zachował posadę i zrobi wszystko, by w następnym sezonie walczyć ze swoją drużyną o promocję. Najpierw jednak transfery. Już wcześniej informowano o przybyciach Adama Ratajczyka i Damiana Węglarza. Teraz potwierdzono też ruch z udziałem João Oliveiry.

28-latek przeszedł szczegółowe badania, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcja doszła do skutku. Skrzydłowy przenosi się do Polski z Debreczyna w ramach definitywnej transakcji. Kontrakt podpisał do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Urodzony w Nyonie zawodnik pierwsze kroki stawiał w FC Basel, by następnie przywdziewać trykoty takich ekip, jak Luzern, Lechia Gdańsk, Lausanne-Sport, Cova Piedade oraz Leixões.

Od lipca 2023 roku występował w Debreczynie, a poprzedni sezon w jego wykonaniu to 15 spotkań i jedna asysta.

Arka Gdynia w pierwszej kolejce zaplecza Ekstraklasy zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.