Arsenal: Asystent Arteta wypatrzył obrońcę dla „Kanonierów”. Negocjacje Matwijenko

Arsenal: Asystent Arteta wypatrzył obrońcę dla „Kanonierów”. Negocjacje Matwijenko
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Arsenal rozmawia z Szachtarem Donieck na temat Mykoły Matwijenki. Defensor został wypatrzony przez Mikela Artetę, gdy ten był jeszcze asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Arteta uważa, że jednym z głównych problemów jego zespołu są braki w defensywie, dlatego też za priorytet uznał wzmocnienia na środku obrony. Okno transferowe w Anglii powoli dobiega jednak końca, a jak na razie klubowi nie udało się znaleźć odpowiedniego kandydata. Nie oznacza to jednak, że „Kanonierzy” nie czynią w tym kierunku starań.

„Sky Sports” informuje, że Arteta sięgnął do swojego notesu jeszcze z czasów pracy w Manchesterze City i podpowiedział działaczom, by ci zainteresowali się Mykołą Matwijenką. Reprezentant Ukrainy jest wychowankiem Szachtara Donieck i właśnie tam dał o sobie znać szkoleniowcowi, który w grudniu przejął pieczę nad londyńczykami.

Matwijenko zaprezentował się przed Hiszpanem w meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Teraz Arteta uważa, iż mógłby on być dobrą opcją na wzmocnienie środka obrony, ale nie będzie to wcale takie tanie. „Górnicy” doskonale wiedzą, jakimi talentami dysponują i nieraz pokazywali, że potrafią wynegocjować wysokie kwoty za swoich graczy. W tym przypadku oczekują 30 milionów funtów.

Kluby prowadzą rozmowy w sprawie transferu, a Arsenal liczy, że uda się zakończyć operację powodzeniem. Na celowniku znajdują się również Nathan Aké z Bournemouth oraz Jérôme Boateng z Bayernu Monachium. Jeszcze niedawno spekulowano o możliwym powrocie z wypożyczenia do Saint-Étienne Williama Saliby, ale uznano, że dla 18-latka wciąż jest za wcześnie na tak duży skok w karierze, nie mówiąc o tym iż w obecnej sytuacji mogłaby spaść na niego zbyt duża presja.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy