Bayern Monachium skorzysta z okazji? Rozważa transfer Meuniera

Bayern Monachium skorzysta z okazji? Rozważa transfer Meuniera
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium spodziewa się dużych letnich wydatków, ale nie wyklucza wejścia na rynek już teraz. Na celowniku znalazł się Thomas Meunier z Paris Saint-Germain.

„Sport Bild” analizuje aktualną sytuację w obozie mistrzów Niemiec i informuje, że ze strony „die Roten” można spodziewać się dużych wydatków przyszłego lata. Co jednak za tym idzie - klub nie ma zbyt wielu środków na to, by wzmacniać zespół już teraz, lecz to niekoniecznie musi oznaczać kompletną rezygnację z poszukiwań. Według znanego magazynu Bawarczycy z chęcią skorzystają z nadarzających się okazji.

Taką może się okazać Thomas Meunier. Prawy obrońca Paris Saint-Germain powoli kończy swoją przygodę na Parc des Princes. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem czerwca, a jak do tej pory stronom nie udało się osiągnąć porozumienia w kwestii dalszej współpracy. To otwiera 28-latkowi drzwi na transfer i możliwe, że Belg z tego skorzysta.

Monachijczycy myślą nad złożeniem oferty, ale nie zamierzają szczególnie naciskać na PSG. W grę wchodzi jedynie transfer za naprawdę okazyjną kwotę, w przeciwnym razie piłkarz może trafić na Allianz Arena latem na zasadzie wolnej transakcji.

Dyrekcja Bayernu dostrzega pewne braki w formacji defensywnej, ale na razie wstrzymuje się z ruchami, by móc pozwolić sobie na więcej latem, kiedy łatwiej też będzie przekonać inne kluby do sprzedaży zawodników.

Niemieccy dziennikarze dodają, że coraz bardziej klarowna zdaje się być również przyszłość Jérôme'a Boatenga. Ostatnio zainteresowały się nim Arsenal oraz AC Milan, a Bawarczycy są chętni na sprzedaż 31-latka, lecz nie w tym momencie. Monachijczycy uznali, że lepiej zatrzymać go do końca sezonu, by nie komplikować sytuacji w związku z obsadą poszczególnych pozycji.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy