Brazylijczyk zagra dla Polski?! „To marzenie moje i mojej rodziny”

Brazylijczyk zagra dla Polski?! „To marzenie moje i mojej rodziny” fot. Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk
Źródło: TVP Sport

Ronald Cardoso Falkoski, młodzieżowy reprezentant Brazylii i zawodnik Grêmio, wziął udział w rozmowie z Przemysławem Chlebickim dla TVP Sport. Przyznał on, że od dziecka marzy o grze dla reprezentacji Polski.

Ronald Falkoski swoje pochodzenie zawdzięcza swojemu pradziadkowi, który w przeszłości osiedlił się w Brazylii, a dokładniej w Santo Antônio da Patrulha, gdzie wraz z innymi Polakami utworzył „polskie miasteczko”. Żyjący na co dzień w Ameryce Południowej piłkarz, jak i jego rodzina, czują przywiązanie do ojczyzny swojego przodka i pielęgnują polskie tradycje. Jak wyznaje sam piłkarz, świętują oni polskie uroczystości, a także jedzą i słuchają polskiej muzyki.

21-latek dodaje również, że od małego oglądał występy „Biało-Czerwonych”, marząc o grze dla nich. Podkreśla, że wraz z rodziną zasiadał przed telewizorem i kibicował Polakom na Mistrzostwach Europy czy Świata. Teraz podjął kolejny krok, aby spełnić swoje marzenie.

- Staram się o polskie obywatelstwo. Nie miałem żadnego kontaktu z polską federacją, ale jestem pewien, że bardzo chętnie przyjęłaby kontakt z wielkim entuzjazmem - mówi Falkoski.

- To marzenie moje i mojej rodziny. Staramy się skontaktować z polską federacją, aby znaleźć sposób. Byłbym zaszczycony i bardzo szczęśliwy, gdyby tak się stało - dodaje piłkarz.

Brazylijczyk to 15-krotny reprezentant drużyny U-20 „Canarinhos”. Brał on udział w Mistrzostwach Ameryki Południowej U-20 czy Mistrzostwach Świata tej samej kategorii. Niedawno powołany był także do kadry U-23 na eliminacje do letnich Igrzysk Olimpijskich, w ramach których rozegrał pięć meczów, a jego drużyna poległa 0:1 w starciu z Argentyną, ostatecznie nie kwalifikując się do turnieju.

Falkoski dla pierwszego zespołu Grêmio rozegrał 11 spotkań, w których udało mu się strzelić jedną bramkę.

- Mam dobrą budowę ciała, dlatego mogę grać na pozycji środkowego obrońcy, defensywnego pomocnika i środkowego pomocnika, co otwiera mi wiele drzwi, ponieważ wiem, jak sobie radzić w różnych miejscach na boisku. Ale najbardziej lubię i najlepiej czuję się na pozycji defensywnego pomocnika - opisuje się w rozmowie z TVP Sport, którą całą można przeczytać - TUTAJ.

Warto przypomnieć, że piłkarzami o brazylijskich korzeniach, którzy w przeszłości reprezentowali Polskę byli Roger Guerreiro i Thiago Cionek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy