Bundesliga: 49 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami

Bundesliga: 49 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Rozgrywki piłkarskie w topowych europejskich ligach chylą się ku końcowi. W związku z tym śpieszymy z przedstawieniem listy ciekawych zawodników, którzy lada moment mogą być lub tylko przez chwilę byli dostępni na rynku na zasadzie wolnego transferu.

W pierwszej kolejności na naszych radarach znalazły się kadry poszczególnych zespołów Premier League. A teraz wyselekcjonowaliśmy 49 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami z drużyn z Bundesligi.

Wśród nich nie brakuje takich, którzy znają już swoją najbliższą przyszłość lub jeszcze próbują przekonać obecnych pracodawców do zaoferowania im nowych kontraktów.

***

Niklas Süle (Bayern Monachium, 1995) – środkowy obrońca odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z „Bawarczykami” i wydawało się, że opuści Bundesligę na rzecz gry w Premier League. Ostatecznie 26-latek zaskoczył wszystkich i wybrał ofertę Borussii Dortmund.

Corentin Tolisso (Bayern Monachium, 1994) – francuski pomocnik nie może być w dalszym ciągu pewny swojej najbliższej przyszłości. Obecnie więcej wskazuje na to, że wraz z końcem czerwca opuści szeregi monachijskiego zespołu.

Marcel Halstenberg (RB Lipsk, 1991) – doświadczony defensor należał nie tak dawno do jednych z wiodących postaci w drużynie „Byków”. Większość trwającego sezonu stracił jednak przez kontuzję i obecnie trudno wyrokować, czy widnieje jeszcze w planach przedstawicieli niemieckiego klubu.

John Anthony Brooks (VfL Wolfsburg, 1993) – reprezentant Stanów Zjednoczonych dowiedział się z wyprzedzeniem, że nie otrzyma oferty nawiązania dłużej współpracy z „Wilkami”. Wkrótce powinien dokonać wyboru nowego pracodawcy.

Håvard Nordtveit (Hoffenheim, 1990) – 31-letni norweski zawodnik nie wywalczył sobie na przestrzeni ostatnich lat mocnej pozycji w szeregach niemieckiego zespołu i wraz z końcem czerwca stanie się wolnym piłkarzem.

Florian Grillitsch (Hoffenheim, 1995) – środkowy pomocnik cieszył się w minionych miesiącach dużym zainteresowaniem na rynku. Mimo to Hoffenheim nie skorzystało z nadarzającej się okazji do sprzedania Austriaka i teraz nie zarobi nic na jego odejściu.

Daniel Didavi (VfB Stuttgart, 1990) – doświadczony zawodnik przedłużył w maju ubiegłego roku kontrakt z klubem po zanotowaniu względnie udanego dla siebie sezonu. W tym mógł liczyć na powtórkę tego scenariusza, gdyby nie wypadł z kadry „Die Schwaben” w połowie rozgrywek. Od tego czasu nie wrócił do gry i raczej będzie musiał rozejrzeć się za nowym miejscem pracy.

Erik Thommy (VfB Stuttgart, 1994) – lewy pomocnik zanotował stosunkowo udane wejście do Stuttgartu, ale potem z każdym upływającym miesiącem odgrywał coraz mniej istotną rolę w zespole. Dlatego nie może liczyć na przedłużenie wygasającego kontraktu.

Daniel Brosinski (Mainz, 1988) – 33-letni zawodnik został już poinformowany przez kierownictwo klubu, że nie wiążą z nim planów na przyszłość. Tym samym defensor opuści po ośmiu latach szeregi Mainz.

Kevin Stöger (Mainz, 1993) – Austriak pełnił w ostatnich miesiącach funkcję rezerwowego. Nie ma przed sobą większych nadziei na zmianę tego stanu rzeczy, więc najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie znalezienie nowego pracodawcy.

Jean-Paul Boëtius (Mainz, 1994) – ofensywny pomocnik opuścił tylko pierwszy mecz sezonu w wykonaniu Mainz. W każdym kolejnym pojawiał się w wyjściowym składzie lub wchodził na boisko z ławki rezerwowych. W zaistniałej sytuacji może pochwalić się stosunkowo mocną pozycją w zespole i liczyć na otrzymanie propozycji przedłużenia wygasającej umowy.

Louis Schaub (1.FC Köln, 1994) – wszechstronny zawodnik pojawiał się regularnie na niemieckich murawach w tym sezonie. Jego uniwersalność nie okazała się jednak wystarczająca do tego, by otrzymał ofertę nowego kontraktu.

Jannes Horn (1.FC Köln, 1997) – lewy obrońca pełnił w ostatnich miesiącach marginalną rolę w drużynie „Kozłów” i został poinformowany o niewiązaniu z nim planów na dalszą przyszłość.

Gonzalo Castro (Arminia Bielefeld, 1987) – 34-letni pomocnik dołączył  „Die Blauen” w trakcie zimowego okna transferowego. Wówczas związał się z klubem półrocznym kontraktem z opcją jego automatycznego przedłużenia po spełnieniu określonych warunków. Na obecną chwilę nie wiemy, czy zostały one spełnione.

Sebastian Ortega (Arminia Bielefeld, 1992) – niemiecki bramkarz wyrobił sobie markę na przestrzeni dwóch sezonów spędzonych w Bundeslidze. Dzięki temu może liczyć na znalezienie angażu w innym klubie z rodzimej elity.

Cédric Brunner (Arminia Bielefeld, 1994) – szwajcarski zawodnik należał na przestrzeni minionych sezonów do grona podstawowych graczy Arminii Bielefeld i raczej otrzyma propozycję podpisania nowej umowy. Jeżeli będzie zainteresowany grą na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej, to pewnie ją zaakceptuje.

Joakim Nilsson (Arminia Bielefeld, 1994) – jedenastokrotny reprezentant Szwecji był w obecnych rozgrywkach podstawowym graczem „Die Blauen”, ale raczej nie skusi się na pozostanie w obecnym zespole, by utrzymać pozycję w kadrze narodowej.

Fabian Kunze (Arminia Bielefeld, 1998) – defensywny pomocnik nie skusił się na przedłużenie wygasającej współpracy z Arminią i zaakceptował propozycję przedstawioną mu przez Hannover 96.

Amos Pieper (Arminia Bielefeld, 1998) – wychowanek Borussii Dortmund pokazał się wielokrotnie z dobrej strony w szeregach ekipy z Bielefeldu. Dlatego może teraz oczekiwać otrzymania ofert ze strony różnych drużyn występujących w Bundeslidze.

Sascha Burchert (Greuther Fürth, 1989) – doświadczony zawodnik pełnił funkcję podstawowego bramkarza niemieckiego zespołu do momentu wywalczenia z nim awansu do Bundesligi. Teraz w obliczu powrotu na zaplecze elity powinien liczyć na otrzymanie propozycji przedłużenia współpracy.

Håvard Nielsen (Greuther Fürth, 1993) – środkowy napastnik wyróżniał się na poziomie 2. Bundesligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej już nie błyszczał, ale powinien wykazać zainteresowanie pozostaniem w „Listkach koniczyny”.

Marius Funk (Greuther Fürth, 1996) – wieloletni bramkarz Greuther Fürth postanowił podjąć nowe wyzwanie w karierze i podpisał już umowę z FC Ingolstadt.

Paul Seguin (Greuther Fürth, 1995) – środkowy pomocnik należał do grona nielicznych wyróżniających się piłkarzy w szeregach beniaminka. Zaowocowało to pojawieniem się zainteresowania jego usługami ze strony innych niemieckich klubów i ostatecznym zawarciem porozumienia z Unionem Berlin.

Maximilian Bauer (Greuther Fürth, 2000) – wychowanek „Listków koniczyny” wypromował się w tym sezonie i zapracował w ten sposób na pozostanie w Bundeslidze w szeregach Augsburga.

Axel Witsel (Borussia Dortmund, 1989) – reprezentant Belgii rozstaje się po czterech latach z BVB i w najbliższych tygodniach pochyli się nad szeregiem otrzymanych ofert, z których wybierze tę najlepszą pod względem finansowym oraz sportowym.

Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund, 1999) – francuski obrońca zapowiadał się na bardzo dobrego piłkarza. Szereg problemów zdrowotnych nie pozwoliło rozwinąć mu skrzydeł na Signal Iduna Park i w efekcie dostać nowej umowy.

Julian Baumgartlinger (Bayer Leverkusen, 1988) – doświadczony pomocnik najlepsze lata swojej kariery ma już za sobą. Dlatego został już poinformowany o niewiązaniu z nim planów na przyszłość przez władze klubu.

Matthias Ginter (Borussia Mönchengladbach, 1994) – już przed kilkoma miesiącami stało się jasne, że reprezentant Niemiec opuści szeregi „Źrebaków”. Początkowo był mocno łączony z zagranicznym transferem, ale koniec końców przystał na opcję powrotu do Freiburga.

Stefan Ilsanker (Eintracht Frankfurt, 1989) – reprezentant Austrii stracił jakiekolwiek nadzieje na otrzymanie propozycji przedłużenia kontraktu po zimowym oknie transferowym, kiedy to nie został uprawniony do gry w Lidze Europy.

Danny da Costa (Eintracht Frankfurt, 1993) – 28-letniemu obrońcy przestał godzić się z pełnieniem roli rezerwowego i zaakceptował ofertę nadesłaną mu przez Mainz.

Aymen Barkok (Eintracht Frankfurt, 1998) – Marokańczyk zaliczył duży zjazd w porównaniu do minionego sezonu i po dostaniu informacji o niewiązaniu z nim planów na przyszłość związał się z Mainz.

Janik Haberer (Freiburg, 1994) – środkowy pomocnik cieszył się notowaniem regularnych występów w rewelacyjnie spisującym się zespole w tym sezonie. Na niemieckich murawach pojawiał się jednak głównie z ławki rezerwowych, co nie do końca mu odpowiadało. Dlatego teraz liczy na zmianę swojego statusu od przyszłych rozgrywek w barwach Unionu Berlin.

Nicolas Höfler (Freiburg, 1990) – doświadczony zawodnik odgrywa istotną rolę w drużynie i niemal na pewno domyka ostatnie formalności związane z przedłużenie wygasającej w czerwcu współpracy.

Ishak Belfodil (Hertha, 1992) – reprezentant Algierii został sprowadzony latem do berlińskiego klubu jako wartościowa opcja rezerwowa. Napastnik wywiązywał się poprawnie z powierzonej mu roli i obecnie czeka jeszcze na otrzymanie propozycji podpisania nowej umowy.

Kevin-Prince Boateng (Hertha, 1987) – Ghańczyk wrócił po latach międzynarodowej tułaczki do macierzystego zespołu w nadziei na odgrywanie w nim ważnej funkcji boiskowej. Ofensywny pomocnik nie osiągnął założonego celu i może to skłonić go do zakończenia profesjonalnej kariery po sezonie.

Peter Pekarik (Hertha, 1986) – doświadczony obrońca przedłużył przed rokiem umowę z Herthą w celu zabezpieczenia formacji defensywnej jako jeden z elitarnych rezerwowych. Niski poziom konkurentów sprawił jednak, że 35-latek notował regularne występy na poziomie Bundesligi. Dobra forma Słowaka sprawia, że władze zespołu poważnie zastanawiają się nad zatrzymaniem go na jeszcze jeden sezon.

Niklas Stark (Hertha, 1995) – jeden z kapitanów „Starej Damy” został już jakiś czas temu poinformowany przez władze drużyny o niewiązaniu z nim planów na przyszłość. Środkowy obrońca przyjął to do wiadomości i nadal poszukuje chętnego na swoje usługi.

Marcel Lotka (Hertha, 2001) – młodzieżowy reprezentant Polski odgrywał przez większą część rozgrywek marginalną rolę w stołecznym klubie. W związku z tym skorzystał z oferty przedstawionej mu przez Borussię Dortmund, w której ma być bramkarzem numer jeden w rezerwach. W międzyczasie nasz zawodnik wykorzystał problemy zdrowotne i niskie notowania niektórych konkurentów w Herthcie, co wysforowało go do gry w wyjściowym składzie drużyny z Berlina. W efekcie jej władze zmieniły nastawienie do blisko 21-letniego piłkarza i dążą teraz do anulowania zawartego przez niego kontraktu z BVB lub jego natychmiastowego odkupienia.

Paweł Wszołek (Union Berlin, 1992) – nominalny prawy pomocnik obiecywał sobie wiele po letniej przeprowadzce do niemieckiego zespołu. W rundzie jesiennej nie odgrywał w nim jednak żadnej istotnej roli i zimą skorzystał z okazji do wypożyczenia do Legii Warszawa, gdzie prezentuje się bardzo dobrze i może liczyć na przedłużenie współpracy.

Bastian Oczipka (Union Berlin, 1989) – lewy obrońca pełnił tylko funkcję rezerwowego w berlińskiej drużynie i otrzymał informację o nieprzedłużaniu wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu.

Andreas Luthe (Union Berlin, 1987) – doświadczony bramkarz występował regularnie w tym sezonie w barwach Unionu, ale nie może czuć się jeszcze pewny podpisania nowego kontraktu.

Christopher Trimmel (Union Berlin, 1987) – kapitan berlińskiego zespołu ma już swoje lata, ale mimo to jest dalej ważnym punktem drużyny na boisku i poza nim. Dlatego może oczekiwać przedłużenia umowy z dotychczasowym pracodawcą.

Grischa Prömel (Union Berlin, 1995) – środkowy pomocnik prezentował się całkiem solidnie w obecnych rozgrywkach. Z zaistniałego faktu postanowili skorzystać przedstawiciele Hoffenheim i zawarli z nim porozumienie wchodzące w życie wraz z początkiem lipca.

Robert Tesche (VfL Bochum, 1987) – blisko 35-letni zawodnik nie otrzyma oferty nowego kontraktu ze strony obecnego pracodawcy i jeśli ma zamiar jeszcze grać w piłkę na profesjonalnym poziomie, to musi rozejrzeć się za nowym zespołem.

Danny Blum (VfL Bochum, 1991) – lewoskrzydłowy jest tylko rezerwowym w szeregach Bochum, ale mimo to w strukturach klubu nie zapadła jeszcze ostateczne decyzja odnosząca się do najbliższej przyszłości ofensywnego piłkarza. Trudno jednak przypuszczać, by była ona pomyślna dla samego gracza.

Vasilios Lampropoulos (VfL Bochum, 1990) – doświadczony grecki obrońca rozpoczynał sezon jako podstawowy gracz niemieckiego zespołu. W drugiej części rozgrywek został tego miana pozbawiony i nic nie wskazuje na to, żeby został na dłużej w Bochum.

Jürgen Locadia (VfL Bochum, 1993) – holenderski napastnik wrócił na poziom Bundesligi w styczniu. Podpisał wówczas półroczny kontrakt, którego przedłużenie zostało uzależnione od ogólnej oceny jego gry w drugiej połowie sezonu. Władze „Niebiesko-Białych” jeszcze rozważają sens zaproponowana mu nowego kontraktu.

Herbert Bockhorn (VfL Bochum, 1995) – piłkarz urodzony w Ugandzie reprezentował barwy Bochum ze zmiennym szczęściem, ale jako opcja rezerwowa może jeszcze sprawdzić się w następnym sezonie.

Miloš Pantović (VfL Bochum, 1996) – wychowanek Bayernu Monachium rozegrał całkiem przyzwoite rozgrywki na poziomie Bundesligi. Jeżeli nie przedłuży wygasającej umowy z obecnym pracodawcą, to z pewnością będzie mógł liczyć na pozostanie w krajowej elicie w barwach innego zespołu.

***

Pozostali zawodnicy związani z zespołami z Bundesligi z wygasającymi umowami wraz z końcem czerwca 2022 roku:

  • Stefan Drljača (Borussia Dortmund),
  • Philipp Tschauner (RB Lipsk),
  • Fabian Eutinger (RB Lipsk),
  • William (VfL Wolfsburg),
  • Keanan Bennetts (Gladbach),
  • Ermin Bičakčić (Hoffenheim),
  • Vincent Vermeij (Freiburg),
  • Benjamin Uphoff (Freiburg),
  • Nils-Jonathan Körber (Hertha),
  • Tomáš Ostrák (1.FC Köln),
  • Anthony Ujah (Union Berlin),
  • Jakob Busk (Union Berlin),
  • Suleiman Abdullahi (Union Berlin),
  • Maximilian Somnitz (Union Berlin),
  • Tom Weilandt (VfL Bochum),
  • Saulo Decarli (VfL Bochum),
  • Abdourahmane Barry (Greuther Fürth).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jednak nici z zaskakującego transferu?! Kłopoty Rakowa Częstochowa Jednak nici z zaskakującego transferu?! Kłopoty Rakowa Częstochowa Emiliano Martínez otrzymał drugą żółtą kartkę i pozostał na boisku. Wyjaśniamy dlaczego Emiliano Martínez otrzymał drugą żółtą kartkę i pozostał na boisku. Wyjaśniamy dlaczego Bayern Monachium zdecydował w sprawie Jamala Musiali Bayern Monachium zdecydował w sprawie Jamala Musiali Kibice zapraszają trenera do Lecha Poznań Kibice zapraszają trenera do Lecha Poznań Dawid Szulczek może objąć któryś z tych zespołów Dawid Szulczek może objąć któryś z tych zespołów Trafił do Rakowa Częstochowa, ale nie gra. Dawid Szwarga skomentował sytuację podopiecznego Trafił do Rakowa Częstochowa, ale nie gra. Dawid Szwarga skomentował sytuację podopiecznego OFICJALNIE: Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań OFICJALNIE: Dawid Szulczek odejdzie z Warty Poznań OFICJALNIE: Obsada sędziowska 29. kolejki Ekstraklasy OFICJALNIE: Obsada sędziowska 29. kolejki Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy