Cudowne otwarcie Adama Buksy! Gol na inaugurację sezonu w nowym klubie [WIDEO]

2024-07-20 08:05:13; Aktualizacja: 5 godzin temu
Cudowne otwarcie Adama Buksy! Gol na inaugurację sezonu w nowym klubie [WIDEO] Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Adam Buksa przełożył swój wyczyn z EURO 2024 na ligowe zmagania w Danii. Reprezentant Polski strzelił swojego pierwszego gola dla FC Midtjylland na inaugurację tamtejszej ekstraklasy.

Dopiero co ponad tydzień temu napastnik został ogłoszony nowym nabytkiem mistrza kraju. W ramach transferu definitywnego zakotwiczył w ekipie „Wilków” po finalizacji transakcji na kwotę 4-4,5 miliona euro, kończąc związek z RC Lens po udanym wypożyczeniu w tureckim Antalyasporze.

Od razu 28-latek zaczął „z wysokiego C”. W piątkowy wieczór sezon ruszył nie tylko w Ekstraklasie. Walkę o ligowe punkty rozpoczęły także najlepsze ekipy z Danii.

Tak też obrońcy tytułu na początek zremisowali na wyjeździe z AGF Aarhus. Prowadzenie objęli gospodarze, i to dosyć szybko. Już w ósmej minucie worek z bramkami rozwiązał Tobias Bech.

Goście skutecznie odpowiedzieli na początku drugiej połowy. Dośrodkowanie z lewego sektora boiska doskonale wykorzystał Buksa. Nie łamiąc linii spalonego, głową skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Wychowanek Wisły Kraków to tegoroczny specjalista od „meczów otwarcia”. Trafienie zanotował także na Mistrzostwach Europy przeciwko Holandii. Niestety, „Biało-Czerwoni” ostatecznie przegrali ten pojedynek 1-2.

Pozostaje poczekać, czy Buksa podtrzyma passę i wpisze się na listę strzelców w pierwszym spotkaniu eliminacji do Ligi Mistrzów. Już 23 lipca FC Midtjylland czeka wyjazdowe starcie z UE Santa Coloma.