Dwóch zawodników Śląska Wrocław z powołaniami do reprezentacji [OFICJALNIE]

2024-05-13 14:09:37; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Dwóch zawodników Śląska Wrocław z powołaniami do reprezentacji [OFICJALNIE]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Śląsk Wrocław

Aleks Petkow oraz Simeon Petrow ze Śląska Wrocław zostali powołani do reprezentacji Bułgarii na czerwcowe zgrupowanie.

Śląsk Wrocław zajmuje obecnie pozycję wicelidera, tracąc do pierwszej Jagiellonii Białystok dwa punkty na dwie kolejki przed końcem sezonu. Sprawia to, że wrocławianie wciąż liczą się w walce o mistrzowski tytuł.

Obecnie o sile defensywny Śląska stanowi bułgarski duet obrońców, który tworzą Aleks Petkow oraz Simeon Petrow. Dwójka ta została doceniona przez Iliana Iliewa, a więc obecnego selekcjonera reprezentacji Bułgarii, który umieścił ich na liście powołanych zawodników.

Powołania te dotyczą czerwcowego zgrupowania, podczas którego Bułgarzy rozegrają dwa towarzyskie spotkania. Pierwsze z nich zostało zaplanowane na 4 czerwca przeciwko Rumunii, a drugie na cztery dni później ze Słowenią. Warto wspomnieć, że Bułgaria nie awansowała na EURO 2024, bowiem w swojej eliminacyjnej grupie zajęła ostatnie miejsce.

Petkow szeregi Śląska zasilił w lipcu ubiegłego roku, przechodząc wówczas na zasadzie transferu definitywnego z Ardy Kardzhali. Na jego koncie możemy znaleźć osiem występów w pierwszej reprezentacji kraju.

Petrow natomiast we wrocławskim zespole ma nieco krótszy staż, bowiem do Polski trafił podczas zimowego okna w ramach krótkoterminowego wypożyczenia z CSKA 1948 Sofia. Łącznie dla seniorskiej kadry rozegrał trzy spotkania.