EURO 2020: Tak będzie wyglądał przełożony turniej [TERMINARZ]

EURO 2020: Tak będzie wyglądał przełożony turniej [TERMINARZ]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził nowy terminarz meczów międzynarodowych oraz kalendarz przełożonych Mistrzostw Europy.

Przedstawiciele europejskiego futbolu spotkali się na środowej wideokonferencji i w jej trakcie ustalili wszystkie szczegóły dotyczące rozgrywek odbywających się pod egidą UEFA.

Wśród nich znalazły się nie tylko Liga Mistrzów czy Liga Europy, ale także przełożone Mistrzostwa Europy.

Wiemy już, że przyszłoroczny turniej o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu odbędzie się między 11 czerwca a 11 lipca 2021 roku. Format rozgrywek nie uległ zmianie, a to oznacza, że Euro 2020 (nazwa pozostaje niezmieniona) odbędzie się w dwunastu miastach.

Reprezentacja Polski swoje mecze w ramach rywalizacji w grupie E rozegra odpowiednio ze zwycięzcą ścieżki barażowej B (14 czerwca w Dublinie o godzinie 18:00), Hiszpanią (19 czerwca w Bilbao o godzinie 21:00) i Szwecją (23 czerwca w Dublinie o godzinie 18:00).

Spotkania barażowe o ostatnie miejsca na Mistrzostwach Europy odbędą się 8 października (półfinały) i 12 listopada (finały). Naszym pierwszym przeciwnikiem na Mistrzostwach Europy będzie Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia.

W tych samych terminach zostaną rozegrane także przełożone spotkania towarzyskie, które będą połączone z rozgrywkami Ligi Narodów, gdzie Polska ma za rywali Holandię, Włochy oraz Bośnię i Hercegowinę.

TERMINARZ LIGI NARODÓW

1. kolejka: 3-5 września
2. kolejka: 6-8 września
3. kolejka: 10-11 października
4. kolejka: 13-14 października
5. kolejka: 14-15 listopada
6. kolejka: 17-18 listopada
Finał: 2-6 czerwca

TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY

Faza grupowa: 11-23 czerwca
1/8 finału: 26-29 czerwca
1/4 finału: 2-3 lipca
1/2 finału: 6-7 lipca
Finał: 11 lipca

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy