FC Barcelona celuje w hitowy transfer kapitana Manchesteru City. „Bardzo go chcą”

FC Barcelona celuje w hitowy transfer kapitana Manchesteru City. „Bardzo go chcą”
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Fabrizio Romano

FC Barcelona nadal przejawia zainteresowanie usługami kapitana Manchesteru City İlkaya Gündoğana. Sam zawodnik nadal nie podjął decyzji w kwestii przyszłości, na co czekają mistrzowie Anglii - informuje Fabrizio Romano.

FC Barcelona skupi się w letnim oknie transferowym przede wszystkim na zawodniach, którym wraz z końcem czerwca wygasają kontrakty. Między innymi dlatego na razie porzucono pomysł sprowadzenia nowego prawego defensora, bo po prostu na rynku nie ma odpowiednich kandydatów.

Zamiast tego pretendent do mistrzostwa Hiszpanii chce zasilić środek pola i tu już jakiś czas temu wytypowano odpowiedniego zawodnika, a jest nim İlkay Gündoğan.

Niemiec to kapitan Manchesteru City, który w Premier League dał się poznać, jako gracz niezwykle odpowiedzialny, który potrafi dyrygować drugą linią. Nie ma wątpliwości, że Xavi szuka kogoś takiego, by stawić czoła rywalizacji w Europie.

Barcelona liczy zatem, że 66-krotny reprezentant Niemiec będzie jej jednym z pierwszych letnich wzmocnień. Fabrizio Romano twierdzi, że w stolicy Katalonii „bardzo chcą” pomocnika.

W całej sprawie wiele będzie zależało od dobrej woli samego zainteresowanego, bo nie ma wątpliwości, że w kwestii finansowej „Blaugrana” nie ma szans rywalizować z Manchesterem City.

„Obywatele” czekają zatem na decyzję Gündoğana. Jeśli zdecyduje się pozostać na Etihad Stadium, otrzyma kilkuletni kontrakt.

Były zawodnik Borussii Dortmund rozegrał w tym sezonie łącznie 37 meczów, a jego dorobek stanowią cztery bramki oraz cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy