FC Barcelona ma nowego faworyta do wzmocnienia środka pola

2024-06-05 13:54:57; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
FC Barcelona ma nowego faworyta do wzmocnienia środka pola Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com

Nie Joshua Kimmich i nie Guido Rodríguez. Pomocnikiem, którego pozyskać chce FC Barcelona jest Mikel Merino z Realu Sociedad - informuje hiszpański „Sport”.

Mimo że były szkoleniowiec Bayernu Monachium Hans-Dieter Flick długo związany był z Joshuą Kimmichem i świętował z nim największe sukcesy w karierze, to ze względu na koszta, które wiązałyby się z taką transakcją, nie jest on celem numer jeden FC Barcelony na najbliższe okienko.

Temat przenosin Guido Rodrígueza do stolicy Katalonii również wyhamował po tym, jak stery objął Niemiec, a „Blaugrana” w określonym czasie nie zdecydowała się przystąpić do rozmów z zawodnikiem.

Mimo to poszukiwania do wzmocnienia środka pola trwają, a poważnym kandydatem do transferu stał się Mikel Merino, którego kontrakt z Realem Sociedad wygasa w czerwcu 2025 roku. Profil 20-krotnego reprezentanta Hiszpanii ma idealnie wpasowywać się w filozofię 59-letniego szkoleniowca, który dał już zielone światło na sprowadzenie go do klubu.

Zanim jednak „Barça” przystąpi do próby pozyskania 27-latka, będzie ona musiała zapoznać się ze swoją sytuacją w obliczu Finansowego Fair Play, obowiązującego w LaLidze.

Merino w minionej kampanii zdobył osiem bramek i zanotował pięć asyst w 45 meczach dla RSSS.

Według „Marki” inną opcją FC Barcelony jest Javi Guerra z Valencii, za którego klub skłonny byłby zapłacić 25 milionów euro.