Koeman atakuje van Gaala
2015-02-24 13:40:40; Aktualizacja: 10 lat temu
Ronald Koeman skrytykował styl pracy Louisa van Gaala, którego asystentem był kilkanaście lat temu. Menadżer Southampton zauważył też, że jest między nimi bardzo duża różnica w podejściu do swojego zawodu.
Koeman współpracował z van Gaalem przed kilkunastoma laty w Barcelonie, gdzie był jego asystentem. Dawne znajomości nie przeszkodziły mu jednak skrytykować swojego starszego kolegę po fachu. Stwierdził między innymi, że szkoleniowiec Manchesteru United wzbudza w swoich zawodnikach strach, co nie zawsze bywa korzystne dla drużyny.
Zdaniem obecnego trenera Southampton KNVB (Federacja Piłkarska Holandii) po Mistrzostwach Świata w Brazylii zrezygnowała z van Gaala, bo chciała postawić na selekcjonera o nieco delikatniejszym i lżejszym podejściu do zawodników, jak chociażby Guus Hiddink.
- Kiedy sprowadzasz do klubu van Gaala, sprowadzasz wiele jakości, ale też człowieka, który myśli, że wie wszystko. Piłkarze często czują strach, co nie jest do końca dobre. Byłem jego asystentem w Barcelonie i wiele się od niego nauczyłem, ale między namo jako trenerami jest ogromna różnica - powiedział Koeman.Popularne
- Sposób, w jaki odnosi się do swoich piłkarzy, jest zupełnie inny od mojego. Ja nie wywieram na zawodnikach aż tak dużej presji. Po Mistrzostwach Świata holenderska federacja chciała zmienić trenera na kogoś z delikatniejszym podejściem. Piłkarze potrzebowali na stanowisku trenera człowieka cieplejszego - stwierdził szkoleniowiec Southampton.















![Xabi Alonso posadził go na ławce. Kibice z miłym gestem wobec piłkarza Realu Madryt [FOTO]](img/photos/112034/170x113/arda-guler.jpg)







![Xabi Alonso posadził go na ławce. Kibice z miłym gestem wobec piłkarza Realu Madryt [FOTO]](img/photos/112034/90x60/arda-guler.jpg)

![„Jeszcze raz dowiemy się, że któryś z was był na baletach i obracał nasze dziewczyny, to was wszystkich rozpier******”. Mocny przekaz do piłkarzy Pogoni Szczecin [WIDEO]](img/photos/113375/170x113/pogon.jpg)




