Mahir Emreli zawieszony. Musi zapłacić Legii Warszawa

Mahir Emreli zawieszony. Musi zapłacić Legii Warszawa fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jakub Laskowski [Twitter] I FIFA I Legia.net

Mahir Emreli został ukarany przez FIFA zakazem aktywności piłkarskiej do czasu spłaty wszystkich należności Legii Warszawa - poinformował Jakub Laskowski, dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej w stołecznym klubie.

Mahir Emreli był piłkarzem Legii Warszawa między lipcem 2021 a lutym 2022 roku. Azerski napastnik, który rozegrał w jej barwach 33 mecze, pożegnał się z nią z przytupem. Po incydencie z kibicami po spotkaniu z Wisłą Płock 25-latek poinformował klub o rozpoczęciu procedury rozwiązania kontraktu z jego winy. Następnie nie pojawił się na testach i zgrupowaniu drużyny w Dubaju. Finalnie jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron i przeszedł on do Dinama Zagrzeb. Legii miał zapłacić 700 tysięcy euro i kolejne 100 tysięcy w czterech ratach.

Piłkarz najwyraźniej wszystkiego nie spłacił. Jak poinformował Jakub Laskowski na Twitterze: „FIFA nałożyła na Mahira Emreliego zakaz jakiejkolwiek „football-related activity” do czasu zapłaty Legii Warszawa całości zaległych należności (istotna kwota). Wcześniej Legia wygrała z zawodnikiem przed FIFA Football Tribunal”.

Emreli musi zapłacić warszawskiemu klubowi 50 tysięcy euro plus 18 procent odsetek w skali roku od 15 kwietnia 2022 roku do daty płatności, 50 tysięcy euro kary i ponad tysiąc euro następnych odsetek.

Do czasu, gdy tego nie zrobi, nie będzie mógł grać w barwach Dinama Zagrzeb.

Inna sprawa, że ostatnimi czasy Azer i tak sporadycznie pojawia się na murawie. W tym sezonie spędził na niej 175 minut.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy