Manchester City finalizuje transfer Couto

Manchester City finalizuje transfer Couto
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Globo Esporte

Yan Couto będzie pierwszym wzmocnieniem Manchesteru City na przyszły sezon.

17-latek w styczniu był właściwie o krok od przenosin do Barcelony. Wówczas do gry wkroczyli „Obywatele”, którzy znacząco przebili ofertę Katalończyków zarówno pod względem oferowanej kwoty klubowi, jak i samemu zawodnikowi. Teraz, jak informuje Globo Esporte, transfer wydaje się przesądzony, a Anglicy mają to jeszcze tylko potwierdzić.

Obiecujący prawy defensor okrzyknięty drugim Danim Alvesem ma kosztować sześć milionów, jednak po uwzględnieniu bonusów cała operacja może się zamknąć nawet w 12 milionach euro. Niemniej już na ten moment dla Coritiby byłaby to największa sprzedaż w historii, gdyż dotychczasowy rekord padł przy kwocie 5 milionów euro otrzymanych od Schalke za Rafinhę.

Couto, który ma na swoim koncie triumf w Mistrzostwach Świata do lat 17, do Manchesteru City dołączy po ukończeniu pełnoletności. Jego 18. urodziny przypadają na 3 czerwca i właśnie po tym terminie należy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia w tej sprawie. Według wspomnianego źródła gracz podpisze z aktualnym mistrzem Anglii kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy