Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE]

Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] fot. Dziurek / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Martin Chudý nie będzie dłużej reprezentował barw Górnika Zabrze. Klub opuszczają również Dawid Kudła i Giannis Masouras.

32-letni Chudý dołączył do Górnika na początku 2019 roku i z miejsca stał się ważną postacią zespołu. W ostatnim sezonie słowacki bramkarz zanotował dziewięć czystych kont w 30 ekstraklasowych występach. Jego łączny dorobek w barwach zabrzańskiej drużyny to 87 meczów i 26 czystych kont.

Umowa Chudý’ego jest ważna do 30 czerwca i nie zostanie przedłużona.

Podobnie wygląda sytuacja kontraktowa 29-letniego Kudły. Golkiper, który już wcześniej szkolił się w Górniku, jako zmiennik od 2019 roku rozegrał trzy mecze w Pucharze Polski.

24-letni Masouras był do Zabrza tylko wypożyczony i teraz prawy obrońca wraca do Olympiakosu. W Ekstraklasie zaliczył 23 występy i asystę.

Nieco wcześniej Górnik poinformował z kolei o przedłużeniu umowy do 30 czerwca 2023 roku z Danielem Bielicą.

Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy