Mecz PSG - Olympique Marsylia był zagrożony z powodu telefonu o bombie

Mecz PSG - Olympique Marsylia był zagrożony z powodu telefonu o bombie fot. taranchic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BFM TV

Hitowe starcie z udziałem PSG i Olympique Marsylia mogło nie dojść do skutku lub zostać przerwane. Wszystko przez telefon wykonany przez 29-latka o umieszczeniu bomby na Parc des Princes.

Prestiżowy pojedynek dwóch uznanych francuskich marek zakończył się przekonującym zwycięstwem podopiecznych Luisa Enrique (4:0).

Niewiele jednak brakowało do tego, by piłkarskie święto na Parc des Princes przerodziło się w koszmar. Wszystko przez telefon wykonany przez 29-latka tuż przed godziną 20:00 na jeden z komisariatów. Wówczas poinformował on, że w trakcie trwania meczu umieści na stadionie bombę.

Służby nie zbagatelizowały otrzymanej wiadomości i rozpoczęły działania zmierzające do wyjaśnienia sytuacji bez wzbudzania zbędnej paniki wśród osób gromadzących się na obiekcie, na którym spotkanie zaczynało się o 20:45.

Nie wykryły one zagrożenia na stadionie i w międzyczasie kontynuowały poszukiwania domniemanego terrorysty.

Bez większych przeszkód udało się zlokalizować miejsce jego zamieszkania, gdzie nie znaleziono ani jego, ani ewentualnych materiałów służących do skonstruowania bomby.

W tej sytuacji można było zakładać, że autor niestosownego telefonu zostanie zatrzymany w momencie powrotu do domu. Wpadł on jednak szybciej w ręce policji po tym, jak zaatakował jednego z turystów w kawiarni.

29-latek w momencie zatrzymywania zarzekał się, że jest agentem francuskiego wywiadu i w obliczu braku możliwości złożenia przez niego wyjaśnień został przewieziony do szpitala psychiatrycznego Hôtel-Dieu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy