Najbardziej wartościowi polscy piłkarze według KPMG. Zmiana na podium

Najbardziej wartościowi polscy piłkarze według KPMG. Zmiana na podium fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: KPMG Football Benchmark

KPMG Football Benchmark opublikowało zestawienie przedstawiające najbardziej wartościowych polskich zawodników. Pierwsze miejsce w prezentowanym niżej rankingu utrzymał Robert Lewandowski. Za jego plecami doszło jednak do sporej liczby przetasowań.

Międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych dokonała corocznej wyceny polskich piłkarzy na bazie specjalnie stworzonego algorytmu, wyników indywidualnych oraz zespołowych i statystyk otrzymanych od Wyscout.

Na bazie zgromadzonych danych specjalistom z KPMG Football Benchmark wyszło, że dalej naszym najdroższym zawodnikiem jest Robert Lewandowski. Co prawda ogólna wartość snajpera Bayernu Monachium w porównaniu do grudnia zeszłego roku spadła z 77,9 miliona euro do 68 milionów euro, ale mimo to żaden z pozostałych polskich graczy nie był w stanie mu zagrozić.

Świadczy o tym między innymi różnica dzieląca go od drugiego Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli także utrzymał swoją pozycję zajętą w poprzednim notowaniu, ale w przeciwieństwie do kapitana „Biało-Czerwonych” zanotował wzrost wyceny z 37,9 miliona euro do 42,3 miliona euro.

Za ich plecami doszło do sporej liczby przetasowań, ponieważ na podium kosztem Wojciecha Szczęsnego awansował Jan Bednarek. Obrońca Southampton zanotował w przeciągu 12 miesięcy największy skok wartości z 19,5 miliona euro do 29,1 miliona euro. Natomiast bramkarz Juventusu największy spadek - z 37,8 miliona euro do 21,5 miliona euro.

***

NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWI POLSCY ZAWODNICY (kwoty w milionach euro, w nawiasie wzrost/spadek wartości w porównaniu do poprzedniego roku)

1. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 68 (-9,9)

2. Piotr Zieliński (SSC Napoli) - 42,3 (+4,4)

3. Jan Bednarek (Southampton) - 29,1 (+9,6)

4. Wojciech Szczęsny (Juventus) - 21,5 (-16,3)

5. Matty Cash (Aston Villa) - 19,1 (+2,9)

6. Jakub Moder (Brighton) - 18,7 (nieuwzględniony rok temu)

7. Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) - 17,5 (+6,1)

8. Krzysztof Piątek (Hertha BSC) - 16,1 (-5,5)

9. Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) - 13,5 (-0,1)

10. Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar) - 13,2 (nieuwzględniony rok temu)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji „Pan co najwyżej zarządza dojściem kota do kuwety”. Jarosław Królewski w gorącej dyskusji Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wiadomość Lukasa Podolskiego do kibiców Górnika Zabrze Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Wisła Kraków ze zmianą w składzie tuż przed meczem z GKS-em Katowice Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia Koniec sezonu w Bundeslidze. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion OFICJALNIE: Roberto De Zerbi odchodzi z Brighton & Hove Albion Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] Jakub Kamiński z udanym finiszem sezonu w Bundeslidze. Efektowny rajd [WIDEO] To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków To kandydat na nowego trenera Znicza Pruszków

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy