Nélson Semedo odchodzi z Barcelony. Potwierdzenie w najbliższych dniach

Nélson Semedo odchodzi z Barcelony. Potwierdzenie w najbliższych dniach fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Nicolò Schira

Nélson Semedo zostanie w przeciągu kilku najbliższych dni nowym zawodnikiem Wolverhampton - informują Fabrizio Romano i Nicolò Schira.

Reprezentant Portugalii był od dłuższego czasu wymieniany w gronie piłkarzy mogących opuścić szeregi Barcelony w trwającym oknie transferowym.

Do tej pory ekipa z Camp Nou nie otrzymała jednak za niego satysfakcjonującej oferty. Ta sytuacja uległa zmianie w ostatnich kilkunastu godzinach, kiedy to Wolverhampton po sprzedaży Diogo Joty do Liverpoolu podniosło swoją dotychczasową propozycję, która została zaakceptowana przez przedstawicieli „Dumy Katalonii”.

Fabrizio Romano oraz Nicolò Schira uważają, że wszystkie stosowne porozumienia zostały już osiągnięte i 26-letni zawodnik przejdzie w najbliższych dniach obligatoryjne testy medyczne, po których złoży podpisy pod przygotowaną dla niego umową.

Tak szybkie uzgodnienie warunków transakcji z udziałem defensora było możliwe w dużej mierze za sprawą pracy wykonanej przez jego agenta Jorge Mendesa, który w ostatnich kilkunastu miesiącach pomógł angielskiemu klubowi pozyskać ponad dziesięciu Portugalczyków.

Nélson Semedo zwiąże się z „Wilkami” do połowy 2025 roku. Z kolei jego dotychczasowy pracodawca zarobi na jego sprzedaży 38 milionów euro.

FC Barcelona zamierza przeznaczyć pozyskane fundusze z tytułu przedwczesnego zakończenia współpracy z Portugalczykiem na pozyskanie nowych piłkarzy. Jednym z nich ma być między innymi następca bocznego obrońcy w osobie Sergiño Desta, któremu ma być mimo wszystko wciąż bliżej do zasilenia szeregów Bayernu Monachium.

Poza nim wicemistrzowi Hiszpanii zależy jeszcze na zakontraktowaniu Erica Garcíi i Memphisa Depaya przed zamknięciem letniego okna transferowego.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy