Nélson Semedo odchodzi z Barcelony. Potwierdzenie w najbliższych dniach

Nélson Semedo odchodzi z Barcelony. Potwierdzenie w najbliższych dniach fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Nicolò Schira

Nélson Semedo zostanie w przeciągu kilku najbliższych dni nowym zawodnikiem Wolverhampton - informują Fabrizio Romano i Nicolò Schira.

Reprezentant Portugalii był od dłuższego czasu wymieniany w gronie piłkarzy mogących opuścić szeregi Barcelony w trwającym oknie transferowym.

Do tej pory ekipa z Camp Nou nie otrzymała jednak za niego satysfakcjonującej oferty. Ta sytuacja uległa zmianie w ostatnich kilkunastu godzinach, kiedy to Wolverhampton po sprzedaży Diogo Joty do Liverpoolu podniosło swoją dotychczasową propozycję, która została zaakceptowana przez przedstawicieli „Dumy Katalonii”.

Fabrizio Romano oraz Nicolò Schira uważają, że wszystkie stosowne porozumienia zostały już osiągnięte i 26-letni zawodnik przejdzie w najbliższych dniach obligatoryjne testy medyczne, po których złoży podpisy pod przygotowaną dla niego umową.

Tak szybkie uzgodnienie warunków transakcji z udziałem defensora było możliwe w dużej mierze za sprawą pracy wykonanej przez jego agenta Jorge Mendesa, który w ostatnich kilkunastu miesiącach pomógł angielskiemu klubowi pozyskać ponad dziesięciu Portugalczyków.

Nélson Semedo zwiąże się z „Wilkami” do połowy 2025 roku. Z kolei jego dotychczasowy pracodawca zarobi na jego sprzedaży 38 milionów euro.

FC Barcelona zamierza przeznaczyć pozyskane fundusze z tytułu przedwczesnego zakończenia współpracy z Portugalczykiem na pozyskanie nowych piłkarzy. Jednym z nich ma być między innymi następca bocznego obrońcy w osobie Sergiño Desta, któremu ma być mimo wszystko wciąż bliżej do zasilenia szeregów Bayernu Monachium.

Poza nim wicemistrzowi Hiszpanii zależy jeszcze na zakontraktowaniu Erica Garcíi i Memphisa Depaya przed zamknięciem letniego okna transferowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy