OFICJALNIE: AC Milan zawiedziony nowym Zlatanem Ibrahimoviciem. Szwed wraca do domu

OFICJALNIE: AC Milan zawiedziony nowym Zlatanem Ibrahimoviciem. Szwed wraca do domu fot. IFK Norrköping
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: IFK Norrköping

Emil Roback trafił na roczne wypożyczenie z Milanu do IFK Norrköping.

Utalentowany napastnik zbierał bardzo pochlebne oceny za występy notowane w strukturach młodzieżowych Hammarby IF.

Dzięki temu znalazł się na radarze takich ekip, jak Arsenal czy Bayern Monachium. Ostatecznie przegrały one walkę o względy wszechstronnego ofensywnego zawodnika z Milanem we wrześniu 2020 roku.

W całej transakcji jedną z kluczowych ról odegrał udziałowiec szwedzkiego zespołu i zarazem obecny piłkarz Milanu - Zlatan Ibrahimović, który upatrywał w młodym rodaku kandydata do zajęcia w przyszłości jego miejsca w włoskiej drużynie.

Dziś nic nie wskazuje na to, żeby Emil Roback chociaż zbliżył się do osiągnięć doświadczonego snajpera. A wszystko to z powodu nieudanego pobytu młodego gracza w ekipie z San Siro, w której nie wyróżniał się niczym szczególnym w Primaverze.

Mimo to doczekał się zaliczenia debiutu na seniorskim poziomie w meczu Pucharu Włoch przeciwko Genoi w ubiegłych rozgrywkach.

Z kolei obecne rozpoczął na wypożyczeniu w FC Nordsjælland. Działacze Milanu wierzyli głęboko w to, że 19-letni napastnik zacznie w duńskim zespole regularnie występować, co umożliwi mu otrzymanie jeszcze jednej szansy na Półwyspie Apenińskim.

Nic takiego jednak nie nastąpiło, ponieważ Roback rozegrał tylko jedno spotkanie. W związku z tym w strukturach włoskiego klubu zapadła decyzja o skróceniu jego pobytu w „Dzikich Tygrysach”, by poszukać mu innego miejsca do kontynuowania kariery.

Z zaistniałych okoliczności skorzystała drużyna z rodzinnego miasta ofensywnego gracza - IFK Norrköping, sprowadzając go do siebie w ramach rocznego wypożyczenia.

- Wspaniale jest być znowu w domu. Trochę przeszedłem i nabrałem doświadczenia. Chciałem wrócić, by jak najbardziej się rozwinąć i spróbować pomóc zespołowi w realizacji jego celów - powiedział młody Szwed, który opuścił rodzimy zespół w 2015 roku na rzecz dalszego szkolenia się w Hammarby IF.

Roback jest formalnie związany z Milanem do 30 czerwca 2025 roku. Klub z San Siro zainwestował w jego sprowadzenie 1,5 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy