OFICJALNIE: Bartosz Salamon opuścił Lecha Poznań
2025-08-27 08:54:58; Aktualizacja: 41 minut temu
Lech Poznań wystosował komunikat o natychmiastowym rozstaniu z Bartoszem Salamonem na mocy rozwiązanego kontraktu za obopólnym porozumieniem.
Salamon to jedna z najważniejszych postaci w nowoczesnej historii klubu ze stolicy województwa wielkopolskiego. Właśnie tutaj spędził dużą część kariery juniorskiej przed przeprowadzką do Italii w 2006 roku.
Po blisko 15 latach środkowy obrońca zatęsknił za Lechem, dołączając do niego po odejściu ze SPAL. Przygoda trwająca cztery i pół roku dobiegła końca.
„Bartosz Salamon odchodzi z Lecha Poznań. Nasz wychowanek będzie kontynuował karierę w innym klubie, a kontrakt z Kolejorzem został rozwiązany za porozumieniem stron” – podały media klubowe „Kolejorza”.Popularne
Bartosz Salamon odchodzi z Lecha Poznań. Nasz wychowanek będzie kontynuował karierę w innym klubie, a kontrakt z Kolejorzem został rozwiązany za porozumieniem stron.
— Lech Poznań (@LechPoznan) August 27, 2025
Bartku, dziękujemy za te 4,5 roku spędzone przy Bułgarskiej, dwa mistrzostwa Polski i ćwierćfinał Ligi… pic.twitter.com/G5wmvLBfN2
Rychły rozbrat z ekipą przy Bułgarskiej zapowiedział sam piłkarz przed paroma dniami za pośrednictwem swojego kanału na Youtubie. Choć wciąż nie padła nazwa nowego pracodawcy, Sebastian Staszewski ustalił, że będzie nim drugoligowe Carrarese Calcio 1918.
15-krotny reprezentant Polski wystąpił w 87 meczach pierwszej drużyny Lecha, dorzucając cztery trafienia i trzy asysty. Jego postawa przyczyniła się do zdobycia dwóch mistrzostw kraju.
W swoim CV 34-latek zapisał wiele przystanków w Italii, przywdziewając barwy Brescii, Foggii, AC Milanu, Sampdorii, Pescary, Cagliari oraz Frosinone.