OFICJALNIE: Hoffenheim mówi „nie” relacjonowaniu mundialu w Katarze

OFICJALNIE: Hoffenheim mówi „nie” relacjonowaniu mundialu w Katarze fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim poinformowało, że w związku z wieloma przejawami złych zachowań wobec człowieka i przyrody w Katarze klub przez całe Mistrzostwa Świata 2022 nie będzie informował o wydarzeniach mających miejsce podczas turnieju.

Organizacja mundialu w kraju znad Zatoki Perskiej wzbudza ogromne kontrowersje. Nie brakuje doniesień o łamaniu praw człowieka, zatrudnianiu do budowy stadionów i innych obiektów osób bez odpowiedniego zabezpieczenia czy tuszowaniu zgonów.

Aby poradzić sobie z dużymi temperaturami, FIFA zdecydowała o rozegraniu turnieju w listopadzie oraz grudniu.

Część federacji, drużyn oraz samych piłkarzy próbowała bojkotować czempionat, ale dziś wszyscy skupiają się już jedynie na wypracowaniu jak najlepszej formy i osiągnięciu zadowalających wyników.

Zupełnie inaczej wygląda to w TSG 1899 Hoffenheim, które właśnie poinformowało, że nie zamierza relacjonować mundialu w Katarze.

„Niezliczone artykuły, komentarze, filmy i książki powstały na temat sensu i bezsensu organizowania Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze, kraju, w którym mieszka 2,8 miliona ludzi (90 procent z nich to pracownicy migrujący z Azji). Dotyczą one wątpliwych okoliczności wręczania nagród, katastrofalnych warunków na budowach stadionów, niszczącego klimat wysiłku i niezbędnych warunków ramowych do realizacji takiego wydarzenia na pustyni w tym niezwykłym czasie. Główny nacisk kładzie się jednak na łamanie praw człowieka i dyskryminację homoseksualistów w autokratycznie rządzonym państwie znad Zatoki Perskiej. Streszczanie tutaj wszystkich szczegółów przekracza zakres tego oświadczenia, ale nie jest to konieczne.

Wszystkie te aspekty są częścią naszych rozważań, aby nie informować o tym mundialu (20 listopada - 18 grudnia) w zdawkowy sposób. Wymaga to jasnej klasyfikacji, oceny towarzyszących okoliczności i komentarza do aktualnych wydarzeń. Naszym zdaniem, czysto sportowa prezentacja, celebrująca tylko bramki i osiągnięcia, bez spojrzenia na ramy, w jakich odbywa się to tak zwane święto piłki nożnej, nie wchodzi w rachubę.

Nie jesteśmy jednak w stanie zapewnić tego niezbędnego analitycznego komentarza do wydarzeń sportowych oddalonych o wiele tysięcy kilometrów” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez niemiecki klub.

Jednym z przedstawicieli drużyny, którzy niemal na pewno udadzą się do Kataru, jest Andrej Kramarić, reprezentant Chorwacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy