OFICJALNIE: Hoffenheim mówi „nie” relacjonowaniu mundialu w Katarze

OFICJALNIE: Hoffenheim mówi „nie” relacjonowaniu mundialu w Katarze fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

TSG 1899 Hoffenheim poinformowało, że w związku z wieloma przejawami złych zachowań wobec człowieka i przyrody w Katarze klub przez całe Mistrzostwa Świata 2022 nie będzie informował o wydarzeniach mających miejsce podczas turnieju.

Organizacja mundialu w kraju znad Zatoki Perskiej wzbudza ogromne kontrowersje. Nie brakuje doniesień o łamaniu praw człowieka, zatrudnianiu do budowy stadionów i innych obiektów osób bez odpowiedniego zabezpieczenia czy tuszowaniu zgonów.

Aby poradzić sobie z dużymi temperaturami, FIFA zdecydowała o rozegraniu turnieju w listopadzie oraz grudniu.

Część federacji, drużyn oraz samych piłkarzy próbowała bojkotować czempionat, ale dziś wszyscy skupiają się już jedynie na wypracowaniu jak najlepszej formy i osiągnięciu zadowalających wyników.

Zupełnie inaczej wygląda to w TSG 1899 Hoffenheim, które właśnie poinformowało, że nie zamierza relacjonować mundialu w Katarze.

„Niezliczone artykuły, komentarze, filmy i książki powstały na temat sensu i bezsensu organizowania Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze, kraju, w którym mieszka 2,8 miliona ludzi (90 procent z nich to pracownicy migrujący z Azji). Dotyczą one wątpliwych okoliczności wręczania nagród, katastrofalnych warunków na budowach stadionów, niszczącego klimat wysiłku i niezbędnych warunków ramowych do realizacji takiego wydarzenia na pustyni w tym niezwykłym czasie. Główny nacisk kładzie się jednak na łamanie praw człowieka i dyskryminację homoseksualistów w autokratycznie rządzonym państwie znad Zatoki Perskiej. Streszczanie tutaj wszystkich szczegółów przekracza zakres tego oświadczenia, ale nie jest to konieczne.

Wszystkie te aspekty są częścią naszych rozważań, aby nie informować o tym mundialu (20 listopada - 18 grudnia) w zdawkowy sposób. Wymaga to jasnej klasyfikacji, oceny towarzyszących okoliczności i komentarza do aktualnych wydarzeń. Naszym zdaniem, czysto sportowa prezentacja, celebrująca tylko bramki i osiągnięcia, bez spojrzenia na ramy, w jakich odbywa się to tak zwane święto piłki nożnej, nie wchodzi w rachubę.

Nie jesteśmy jednak w stanie zapewnić tego niezbędnego analitycznego komentarza do wydarzeń sportowych oddalonych o wiele tysięcy kilometrów” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez niemiecki klub.

Jednym z przedstawicieli drużyny, którzy niemal na pewno udadzą się do Kataru, jest Andrej Kramarić, reprezentant Chorwacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Legia Warszawa straci trenera? Kosta Runjaić już zdecydował Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Kontuzja podopiecznego Michała Probierza w trakcie meczu. Zgrupowanie może mieć z głowy Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań zmiażdżył konkurencję. Blisko 50 milionów złotych przychodów z transferów za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Lech Poznań z największym przychodem za sezon 2022/2023 Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Sebastian Szymański na radarach znanych klubów Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Kosta Runjaić łączony z niemieckim klubem Lech Poznań zmieni trenera? „Mocny znak zapytania” Lech Poznań zmieni trenera? „Mocny znak zapytania”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy