OFICJALNIE: Igor Tudor odchodzi z Olympique'u Marsylia

OFICJALNIE: Igor Tudor odchodzi z Olympique'u Marsylia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia | Footmercato.net

Igor Tudor nie poprowadzi Olympique’u Marsylia w przyszłym sezonie. O decyzji poinformował Pablo Longoria, sternik klubu.

45-latek przybył na Stade Vélodrome z celem ustabilizowania wyników zespołu, osiągnięcia jak najlepszych wyników w Lidze Mistrzów oraz ponownego awansu do najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich.

Przyszedł czas podsumowań i jeśli przyjrzymy się postawie Olympique’u Marsylia, to dojdziemy do wniosku, że pod wodzą Chorwata tak naprawdę nie udało się zrealizować żadnego celu.

Zmagania w Lidze Mistrzów skończyły się na fazie grupowej, piłkarze mieli problem z regularnością, a drużynie przyjdzie powalczyć o awans do turnieju organizowanego przez UEFA w eliminacjach.

Mimo tego częściowo praca Igora Tudora przypadła do gustu sternikom, dlatego było pole do rozmów na temat dalszej współpracy.

Ostatnie spotkania szkoleniowca z Pablo Longoria ostatecznie przekreśliły na to szanse, gdy okazało się, że jego wolą jest odejście.

Dzisiaj na konferencji prasowej prezes klubu potwierdził rozstanie.

– Chcemy jasno powiedzieć, że zaakceptowaliśmy i uszanowaliśmy życzenie naszego trenera, aby nie kontynuować z nami współpracy w przyszłym sezonie – powiedział Longoria.

Jak informuje Footmercato.net, ma to być ktoś o zbliżonym profilu, który stawia na ciężką pracę i ma gen zwycięzcy.

Obecnie na liście życzeń trzeciej siły Ligue 1 znajduje się czterech kandydatów. Są to bezrobotny Marcelino, trener Fiorentiny Vincenzo Italiano, opiekun Monzy Raffaele Palladino, a także Ange Postecoglou, który odpowiada za wyniku Celticu.

Za faworyta uznaje się tego pierwszego. 57-latek doskonale zna Longorię i między panami doszło już do pierwszych rozmów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji EA Sports FC 24: 24 najlepszych skrzydłowych. Lionel Messi ustąpił z tronu przez... zmianę pozycji Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych Manchester City bierze młokosa. Już po testach medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy