OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu

OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Der Spiegel | Lars Windhorst [Facebook]

Lars Windhorst poinformował za pośrednictwem wpisu na Facebooku o wyrażeniu chęci do pozbycia się większościowego pakietu akcji w Herthcie. Wszystko to jest efektem ujawnianego skandalu o kulisach usunięcia z klubu prezydenta Wernera Gegenbauera.

W czerwcu 2019 roku rozpoczął się w berlińskim zespole proces związany z przejęciem w nim kontroli przez firmę Tennor Holding BV, ze stojącym na jej czele biznesmenem Larsem Windhorstem.

Niemieckie media informowały wówczas zgodnie, że jesteśmy świadkami największej transakcji w historii Bundesligi, która miała zakończyć się wywindowaniem „Starej Damy” w hierarchii rodzimego futbolu za sprawą dokonania olbrzymich inwestycji.

Przeznaczone od tego czasu astronomiczne 374 milionów euro w przejęcie 64,7 procent akcji i zrealizowane transfery nie przyniosły jednak spodziewanego efektu, ponieważ Hertha walczyła w minionych sezonach tylko o utrzymanie.

Inwestor czuł olbrzymie zażenowanie taką sytuacją i postanowił w karygodny sposób doprowadzić do obalenia wieloletniego prezydenta klubu Wernera Gegenbauera poprzez wynajęcie izraelskiej firmy Shibumi Strategy Limited, by ta przeprowadziła potajemną operację oczerniającą 72-latka, żeby w ten sposób zmusić go do ustąpienia ze stanowiska zajmowanego od 2008 roku.

Windhorst osiągnął na tym polu pełen sukces, ponieważ wieloletni działacz odszedł z zespołu w maju bieżącego roku.

I zapewne cała skrupulatnie zaplanowana akcja nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby wspomniana agencja nie złożyła pozwu do izraelskiego sądu, w którym domaga się otrzymania zapłaty od Tennor Holding BV w wysokości miliona euro za ośmiomiesięczne świadczenie swoich usług oraz czterech milionów euro uzgodnionych słownie za zdyskredytowanie Gegenbauera.

Blisko 46-letni biznesmen zaprzeczał początkowo wszystkiemu, ale w obliczu ujawniania kolejnych szczegółów uznał, że dalsze kontynuowanie wspólnej drogi z Herthą nie ma już sensu i dlatego pragnie w możliwie jak najkrótszym czasie pozbyć się większościowego pakietu akcji.

Przy czym zaznaczył, że jego decyzja nie jest podyktowana medialnymi doniesieniami, a efektami dotychczasowej współpracy z nowym prezydentem drużyny z Berlina.

„Po starannych rozważeniach i ocenie ostatnich trzech miesięcy stwierdzamy niestety, że nie widzę żadnych podstaw i perspektywy do udanej współpracy gospodarczej pomiędzy Tennor Group a Herthą BSC.

Wszystkie rozmowy z nowym prezydentem Kayem Bernsteinem pokazały nam, że istnieje duża różnica między wypowiedziami, a następnie zachowaniem prezydenta. W żadnym momencie nie było współpracy w istotnych kwestiach rozwoju Herthy. Wszystkie decyzje z ostatnich trzech miesięcy nie były dyskutowane ani nie były głosowane z Tennorem jako członkiem większościowym. O czym usłyszeliśmy w mediach.

Nasza chęć dalszego udzielenia wsparcia finansowego Hertha BSC podczas budowy została odrzucona. Prezydent Kay Bernstein zauważalnie nie jest zainteresowany zaufaniem i poważną współpracą. To również pokazuje obecny poziom debaty nad rzekomym zleceniem izraelskiej agencji podjęcia działań przez Tennor.

Zamiast pracować z nami nad rozwojem klubu, prezydent Bernstein, postanowił dołączyć do grona skazujących nas bez posiadania dowodów. W rozmowie z nami nazwał obecny okres 'przerwą' dla wspólnych działań z Tennorem i Larsem Windhorstem.

W tych warunkach dalsza współpraca na rzecz dobra Herthy jest mało prawdopodobna. Nasze cele ekonomiczne, ale i sportowe są nieosiągalne, a tym samym zniszczona została podstawa naszego zaangażowania. Dlatego kończymy nasze zobowiązanie wobec Herthy i oficjalnie oferujemy stowarzyszeniu odkupienie naszych udziałów większościowych 64,7% w kwocie, za którą zostały zakupione” - napisał Windhorst na Facebooku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy