OFICJALNIE: Pietro Pellegri zawodnikiem AC Milanu

OFICJALNIE: Pietro Pellegri zawodnikiem AC Milanu
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: AC Milan | AS Monaco

Pietro Pellegri dołączył do AC Milanu w ramach rocznego wypożyczenia z AS Monaco. Włoski klub posiada opcję wykupu po sezonie.

Pellegri nie jest postacią anonimową we Włoszech. Swego czasu występował w Genoi, gdzie uchodził za ogromny talent. W wieku 16 lat pytały o niego czołowe włoskie kluby. On sam jednak wówczas zdecydował się na dołączenie do AS Monaco. Francuski klub pozyskał go za rekordowe 21 milionów euro.

Mimo to we Francji jego rozwój nie przebiegł tak, jakby sobie tego życzył. Łącznie rozegrał tylko 23 spotkania. W ich trakcie zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. Obecny 20-latek nie potrafił odnaleźć się w nowym miejscu, a na dodatek zmagał się z kontuzjami, które uniemożliwiły mu ustabilizowanie formy.

Tego lata zgłosił się po niego AC Milan. Klub z Serie A wykorzystał kiepską sytuację piłkarza w zespole oraz to, że wartość Włocha w ostatnim czasie znacząco spadła. Obie strony od dłuższego czasu pozostawały w kontakcie i ostatecznie we wtorek oficjalnie Pellegri trafił na San Siro.

Cała transakcja jest oparta na rocznym wypożyczeniu z opcją wykupu po sezonie, która może stać się obowiązkiem po spełnieniu określonych warunków. Według włoskich mediów AS Monaco otrzyma milion euro za wypożyczenie, a przy ewentualnej sprzedaży do budżetu wpłynie kwota sześciu milionów. Do tego ekipa z księstwa może dostać dodatkowy milion bonusów oraz zagwarantowała sobie 15% od następnej sprzedaży napastnika.

20-latek na San Siro nie będzie miał łatwego zadania, aby wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie. Jego konkurentami zostaną Zlatan Ibrahimović oraz Olivier Giroud.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy