OFICJALNIE: Puszcza Niepołomice wykupiła czołowego zawodnika

2024-05-31 19:20:08; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Puszcza Niepołomice wykupiła czołowego zawodnika Fot. Roman Yakuba [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Puszcza Niepołomice

Puszcza Niepołomice skorzystała z opcji nawiązania stałej współpracy z Romanem Jakubą.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza utarła nosa wielu ekspertom oraz dziennikarzom i wywalczyła utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w charakterze beniaminka, który nie dysponował wysokim budżetem czy konkurencyjną kadrą na tle bardziej doświadczonej konkurencji.

Duża w tym zasługa wspomnianego trenera, ponieważ wykorzystał kluczowe atuty posiadanych przez siebie piłkarzy. Jedną z wiodących postaci w zespole był między innym Roman Jakuba.

Środkowy obrońca przebywał w Puszczy Niepołomice w ramach wypożyczenia z Valmiera FC. W jego umowie znalazł się zapis zawierający opcję wykupu, z której polski klub zdecydował się skorzystać.

Wysokości zapłaconej za niego kwoty nie jest znana. On sam związał się z kolei z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku.

W kontrakcie został umieszczony punkt, umożliwiający przedstawicielom drużyny automatyczne przedłużenie z nim współpracy o dodatkowe 12 miesięcy.

- Bardzo się cieszę, że mam możliwość pozostania w Puszczy Niepołomice, wiele przeszliśmy z tą drużyną i przed nami jeszcze wiele ważnych zwycięstw. Dziękuję wszystkim związanym z Puszczą Niepołomice - powiedział zawodnik.

23-letni piłkarz przebywa w ekstraklasowej ekipie od stycznia 2023 roku.

Niedawno zakończony sezon zamknął na czterech trafieniach i trzech asystach w 35 meczach.