Rafael van der Vaart asystentem Petera Hyballi w Esbjerg fB? Holender ma uspokoić napiętą atmosferę w zespole

Rafael van der Vaart asystentem Petera Hyballi w Esbjerg fB? Holender ma uspokoić napiętą atmosferę w zespole fot. A.Ivanov_Football / Shutterstock.com
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: JydskeVestkysten

38-letni Rafael van der Vaart od listopada 2018 roku jest na piłkarskiej emeryturze, kiedy zakończyła się jego przygoda z Esbjerg fB. Teraz Holender może wrócić do swojego ostatniego klubu w roli asystenta trenera pierwszego zespołu.

Rafael van der Vaart ma rozmawiać z działaczami Esbjerga na temat stanowiska asystenta trenera. Duńskie media donoszą, że Paul Conway, amerykański inwestor związany z klubem, zaprosił Holendra na rozmowę w sprawie tej pracy. 109-krotny reprezentant Holandii miałby uspokoić nastroje między mocno krytykowanym trenerem Peterem Hybalą a zawodnikami.

W wywiadzie dla duńskiej gazety „JydskeVestkysten" Hyballa odniósł się do możliwej współpracy z Van der Vaartem, choć jak sam twierdzi, nie miał jeszcze kontaktu z Holendrem. Były trener Wisły Kraków stwierdził, że jest „zdecydowanie otwarty” na współpracę z 38-latkiem.

- Wspaniale byłoby z nim pracować. Czy to w roli mojego asystenta, czy kierownika zespołu poza boiskiem, a może nawet wymyślimy dla niego kombinację tych dwóch ról. Zobaczymy, co jest możliwe – powiedział Hyballa duńskiemu dziennikowi.

Obecny trener Esbjerg jest pod mocnym ostrzałem krytyki w Danii, ponieważ coraz więcej jego podopiecznych donosi o rzekomo niekonwencjonalnych metodach treningowych niemieckiego trenera. W ubiegły czwartek Hyballa otrzymał list otwarty z wotum nieufności od 21 swoich zawodników. Piłkarze Esbjerg opisują przykłady gróźb czy poniżających komentarzy i domagają się interwencji zarządu.

- Nie rozmawialiśmy o współpracy, ale napisał do mnie, kiedy podpisałem kontrakt z Esbjergiem. Potem rozmawiałem z nim ponownie tutaj, w kompleksie sportowym. Jest światową gwiazdą, która dużo wie o piłce nożnej i naprawdę możemy go wykorzystać. Wie też, co to znaczy być zawodowym piłkarzem i co to znaczy. Przy okazji mógłby mi opowiedzieć coś na temat Danii i Duńczyków – spuentował możliwość współpracy z van der Vaartem Peter Hyballa.

Jednak Paul Conway nie chce na razie zbyt wiele mówić o ewentualnym zatrudnieniu van der Vaarta.

- Nie mogę nic powiedzieć o jego ewentualnej roli w klubie. Porozmawiam z nim o tym podczas naszej wspólnej kolacji, a potem zobaczymy – lakonicznie stwierdził Amerykanin.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy