Real Madryt: Problemy z kontuzjami przed El Clásico

Real Madryt: Problemy z kontuzjami przed El Clásico
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Luka Modrić i Gareth Bale doznali kontuzji w trakcie bezpośredniego pojedynku ich reprezentacji w ramach eliminacji Euro 2020.

Chorwacja podzieliła się w niedzielny wieczór zdobywczą punktową z Walią (1:1). Taki wynik oznacza, że aktualni wicemistrzowie świata przybliżyli się nieznacznie do wywalczenia awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Z kolei drużyna prowadzona przez Ryana Giggsa znalazła się w trudnym położeniu, ponieważ w kolejnych pojedynkach nie może sobie pozwolić już na żadne potknięcie, jeżeli marzy o grze na Euro 2020.

We wspomnianym spotkaniu ważną rolę na boisku odgrywali dwaj piłkarze Realu Madryt - Luka Modrić i Gareth Bale. Obaj nie wyszli z niego bez szwanku, co nie napawa optymizmem sympatyków „Królewskich” przed zbliżającym się El Clásico (26 października o godz. 13:00).

„Marca” informuje, że pierwszy z nich został zmuszony do opuszczenia boiska w końcowym fragmencie spotkania z powodu stłuczenia mięśnia czworogłowego. Z kolei drugi narzekał na ból w lewej nodze oraz skurcze, ale mimo to zdecydował się pozostać na placu gry do ostatniego gwiazdka sędziego.

Obaj zawodnicy wrócą w najbliższym czasie do klubu i przejdą wówczas dokładniejsze badania w celu określenia ich ewentualnej przymusowej absencji w nadchodzących starciach przeciwko Mallorce (liga), Galatasaray (Liga Mistrzów) i Barcelonie (liga).

Poza wymienioną dwójką we wspomnianych meczach na pewno nie wystąpią Marco Asensio i Nacho. Ponadto niepewni udziału w przynajmniej pierwszym z tych starć są Toni Kroos i Ferland Mendy.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy