Redaktor naczelny TVP Sport żegna się ze stanowiskiem. Nie wytrzymał nawet roku

Redaktor naczelny TVP Sport żegna się ze stanowiskiem. Nie wytrzymał nawet roku fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Sebastian Staszewski rozstanie się wraz z końcem marca z publicznym nadawcą. W sierpniu ubiegłego roku rozpoczął w Telewizji Polskiej pracę w charakterze wicedyrektora stacji i redaktora naczelnego TVP Sport - poinformował Mateusz Puka z „WP SportoweFakty”.

W obliczu nadchodzących wyborów parlamentarnych w drugiej połowie minionego roku podjęto decyzje o dokonaniu istotnych zmian w kierownictwie pionu sportowego w publicznej stacji.

Po ponad siedmiu latach ze stanowiskiem szefa TVP Sport pożegnał się Marek Szkolnikowski, który objął je po odejściu Włodzimierza Szaranowicza.

Jego miejsce zostało obsadzone przez Krzysztofa Zielińskiego. Z kolei ten postanowił wzmocnić swój zespół osobą Sebastiana Staszewskiego w charakterze wicedyrektora stacji i redaktora naczelnego strony internetowej Sport.TVP.pl.

Pierwszy z wymienionych panów nie utrzymał się jednak zbyt długo piastowanej funkcji, ponieważ nieuzyskanie większości przez Prawo i Sprawiedliwości doprowadziło do zmiany władzy w kraju i co za tym idzie przeprowadzenia czystki na kierowniczych stanowiska w publicznej stacji.

W ten sposób Zieliński przestał kierować redakcją sportową w publicznej stacji, ustępując pola byłemu rzecznikowi PZPN-u - Jakubowi Kwiatkowskiemu.

Wówczas pojawiły się też spekulacje, że z TVP Sport rozstanie się także Staszewski. Te doniesienia nie znajdowały swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale zdaniem Mateusza Puki z „WP SportoweFakty” wkrótce się to zmieni, ponieważ wygasająca wraz z końcem marca umowa z dziennikarzem nie zostanie przedłużona.

Sam zainteresowany poproszony o udzielenie komentarza w tej sprawie nie zdecydował się zabrać głosu, co może potwierdzać nadchodzące odejście z publicznej stacji przez byłego pracownika między innymi Interia.pl.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy