ROSJA: Szyrokow nie zagra na mundialu

ROSJA: Szyrokow nie zagra na mundialu
Karol Czyżowicz
Karol Czyżowicz
Źródło: Sky Sports

Kapitan reprezentacji Rosji Roman Szyrokow nie pojedzie do Brazylii na Mistrzostwa Świata.

32-latek wypada z kadry z powodu powrotu kontuzji kolana, jakiej nabawił się w kwietniu. Jego miejsce decyzją selekcjonera Fabio Capello zajmie Pavel Mogilevets.

Obrońca FK Krasnodar miał rozbrat z piłką od dwóch miesięcy. W towarzyskich meczach Rosji przeciwko Norwegii i Słowacji znalazł się na ławce rezerwowych i była szansa, że zagra na mundialu. Niestety podczas treningów przed dzisiejszym spotkaniem z Marokiem nastąpił nawrót urazu i Szyrokow nie znalazł się w kadrze. W przyszłym tygodniu piłkarz przejdzie operację.

- W poniedziałek Szyrokow poleci do Finlandii i tam przejdzie operację kolana. Jest bardzo ważnym piłkarzem w naszej drużynie, ale mam nadzieję, że reszta graczy podoła zadaniu i zagra na najwyższym poziomie w Brazylii. Jestem jedną z tych osób, które uważają, że szklanka jest zawsze do połowy pełna. Mogilevets zastąpi Shirokova w kadrze, ale mamy jeszcze czas do 15 czerwca, by dokonać ostatecznych zmian w kadrze – powiedział Fabio Capello.

Rosjanie polecą do Brazylii już jutro. W swoim pierwszym meczu 17 czerwca podejmą Koreę Południową. W grupie zmierzą się jeszcze z Belgią i Algierią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy