Skandaliczne zachowanie byłego reprezentanta Rosji. Szyrokow pobił sędziego na amatorskim turnieju [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie byłego reprezentanta Rosji. Szyrokow pobił sędziego na amatorskim turnieju [WIDEO] fot. Dmitrij Jegorow (Twitter)
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kasia Lewandowska (Twitter) | Roman Szyrokow (Instagram) | RT

Roman Szyrokow nie utrzymał nerwów na wodzy i kilkukrotnie uderzył arbitra Nikitę Danczenkę prowadzącego amatorski turniej Moscow Celebrity Cup po tym, jak został przez niego wyrzucony z boiska.

Emerytowany piłkarz osiągający sukces na arenie krajowej oraz międzynarodowej między innymi w barwach Zenitu Sankt Petersburg nie popisał się zachowaniem godnym zawodnika światowej klasy w trakcie amatorskiej imprezy w stolicy kraju.

Sędzia Nikita Danczenko czuwający nad przebiegiem spotkania z udziałem 39-latka uznał, że ten popełnił faul przed własnym polem karnym.

Szyrokow nie potrafił pogodzić się z zaistniałą sytuacją i zaatakował słownie arbitra, który nie dał się zastraszyć cenionemu zawodnikowi i postanowił ukarać go czerwoną kartką.

Rosjanin poczuł się jeszcze bardziej wzburzony tą decyzją i najpierw uderzył sędziego w twarz, a potem jeszcze go kopnął.

Nikita Danczenko został po tym zdarzeniu przewieziony do szpitala, gdzie po opatrzeniu ran i założeniu kilku szwów opuścił placówkę po czterech godzinach.

W międzyczasie do 39-latka dotarło, że postąpił w sposób skandaliczny i dlatego zamiesił na Instagramie stosowny wpis, w którym to przeprosił arbitra za swoje zachowanie.

„Serdecznie przepraszam za to, co zrobiłem. Oczywiście wiem, że nie powinienem się tak zachować i nie usprawiedliwia mnie nawet niesłusznie przyznana czerwona kartka. Wierzę, że sędzia szybko wróci na boisko, a ja przepraszam także moich kolegów z zespołu i organizatorów zawodów” - czytamy na koncie Szyrokowa, który za swój czyn poniósł już jedną poważną konsekwencję w postaci zerwania z nim współpracy przez MatchTV, gdzie pełnił funkcję eksperta.

Były piłkarz Rubina Kazań, Zenitu, Krasnodaru, Spartaka Moskwa czy CSKA jest wielokrotnym reprezentantem i kapitanem rosyjskiej kadry, z którą wziął udział w Mistrzostwach Europy w 2008, 2012 i 2016 roku.

Więcej na temat: Roman Szyrokow Rosja Sędziowie Wideo

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy